שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מספרי הלוטו נשארים קבועים: "החלפנו כדורים"
  חשיפת ynet: בחודש האחרון הופיע 14 בשש משמונה ההגרלות האחרונות, גם 32 ו-13 חזרו על עצמם בתדירות מחשידה. בלוטו אומרים כי החליפו כדורים לפני ההגרלה האחרונה, שחזרה על זו מהחודש שעבר במדויק, ודוחים אפשרות לתקלה: "ערכנו בדיקות ולא מצאנו שום דבר חשוד". הסטטיסטיקאים בהלם

  יש לי מספר קבוע, פעמיים בשבוע. חשיפת ynet אודות 6 המספרים בלוטו שחזרו על עצמם תוך פחות מחודש הביאה לתגובות של התפעלות מסטטיסטיקאים. "זה מדהים, זה וואו", אמר פרופסור לסטטיסטיקה בעקבות האירוע הנדיר ואמד את האפשרות למקרה כזה כפעם באלפי שנה. באותה נשימה אמר אותו פרופסור, יצחק מלכסון מאוניברסיטת תל-אביב, כי "אם מספרים מסוימים מופיעים יותר זה יכול להעיד על משהו, אך זה לא היה מתבטא בשישייה חוזרת".

   

  לוטו-מאניה. "עולם המזל" או פעם באלפי שנים?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבדיקת ynet מתברר כי זה בדיוק מה שקרה כאן. בחודש האחרון, החל מההגרלה ב-21 לספטמבר, אז הופיעה אותה שישיית מספרים שנראתה בהגרלה אתמול, נראה בבירור כי מספרים מסוימים מופיעים יותר מאחרים. המספר 13 למשל, מספר מזל ביהדות, הופיע לא פחות מארבע פעמים באותן שמונה הגרלות.

   

  המנחשים בקביעות 14 היו עוד יותר מאושרים בתקופה האחרונה. המספר הופיע 6 פעמים ב-8 ההגרלות הללו. 32 עלה בגורל חמש פעמים באותה תקופה, ו-33 שלוש פעמים. גם 35, שלא עלה אתמול בגורל, הופיע בשלוש הגרלות החל מה-21 בספטמבר.

   

  "לפני כל בדיקה אנחנו בודקים את המשקל"

  במפעל הפיס הסירו בתחילה את תוצאות ההגרלה מהאתר. היום הם כבר אמרו: "ערכנו בדיקות ראשוניות ולא עולה שום חשד לתקלה כלשהי". כמו-כן, אמרו במפעל הפיס כי גם הטפסים הזוכים נבדקו ולא נמצא קשר בין הממלאים. לדבריהם, באופן מקרי ולפני ההגרלה הנוכחית הוחלף סט הכדורים - דבר שלדבריהם מעיד שוב כי אין השפעה חיצונית חריגה על ההגרלות.


   

  "לפני כל בדיקה אנחנו מודדים את המשקל. אם יש סטייה, ואפילו הקטנה

  ביותר, אנחנו פוסלים את הכדור. זה האינטרס שלנו שתהיה מהימנות גבוהה להגרלות", אמרו היום במפעל הפיס. הסטטיסטיקאי הראשי שלהם, ד"ר חיים מלמד, אף אמר כי "צירופים סטטיסטיים כאלה, למרות היותם נדירים, יכולים להתרחש. לכן, לצירוף שכבר עלה בהגרלה יש סיכוי לעלות בגורל פעם נוספת, כמו לכל צירוף אחר".

   

  בהגרלת הלוטו יש לבחור שישה מספרים בין 1 ל-37, לכן הסיכוי שמספר מסוים יעלה בגורל הוא כשישית. המספר בהחלט יכול לחזור על עצמו, אבל העובדה שכמה מספרים חוזרים על עצמם תוך זמן קצר, בהחלט מעוררת חשד. למשל, המספר החזק, שיוצא ממערכת אחרת, לא חזר על עצמו בששת השבועות האחרונים. דוגמה נוספת היא המספר 14 - לפני שעלה 6 פעמים בגורל החודש, הוא נבחר רק 3 פעמים ב-20 ההגרלות הקודמות.

   

  גם מספר הזוכים החריג מעיד על אותו דפוס בעייתי. לא מעט מהמרים כנראה זיהו את החזרה הסיסטמתית של כמה מספרים ולכן שלושה זכו בפרס הראשון וגרפו ארבעה מיליון שקלים כל אחד. אותו מספר, 3, זהה למספר הזוכים בפרס הראשון בשלושת החודשים האחרונים גם יחד ומהווה את מספר הזוכים הגדול ביותר מאז 12 בדצמבר 2006, הגרלה שגם בה שלושה מהמרים הפכו למיליונרים. אותו דפוס הביא לאינפלציה של זוכים בפרס השני - שניחשו נכונה את אותם שישה מספרים ולא את המספר החזק שהשתנה - לא פחות מ-125 איש.

   

  בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מספרי הלוטו נשארים קבועים: "החלפנו כדורים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ההגרלה, אתמול
  הכדורים הזוכים. לא מתחלפים
  דוכן לוטו. שלושה זוכים
  צילום: AFP
  מוצר השנה
  מומלצים