שתף קטע נבחר

שר התיירות הטורקי: "אנחנו הכי טובים לישראלים"

למרות הצניחה הדרמטית בתנועת התיירים מישראל והמשבר המדיני, הטורקים עוד לא מוותרים עלינו. לצד זאת, שר התיירות הביע בראיון בלעדי ל-ynet אכזבה מנטישת הישראלים

למרות הכל, מטורקיה באהבה. "אנחנו רוצים לראות אתכם כאן כל הזמן", כך אמר אתמול (ד') שר התיירות הטורקי, ארטוגרול גונאי (Ertugrul Gunay), בראיון בלעדי ל-ynet.

 

השר, שהשתתף בכנס תיירות מיוחד שנערך במזרח טורקיה, בעיר ואן (Van), ומטרתו פיתוח האזור לתיירות מהעולם, התייחס בנפרד גם למשבר הישראלי-טורקי והשפעתו על התיירות הישראלית לטורקיה.

 

לדבריו, לישראל וטורקיה היו קשרי תיירות משגשגים עד לפני שנתיים, אבל חילוקי הדעות בין הממשלות גרמו ל"בעיה מסוימת". עם זאת, הוסיף השר, "העם הטורקי רוצה לראות את הישראלים כאן בכל עת".

 

גונאי אמר שמספר התיירים בטורקיה הגיע השנה קרוב ל-30 מיליון, בהשוואה ללפני 25 שנה, אז הגיעו רק כמיליון תיירים. "כמובן שיש לנו לעיתים בעיות של טרור באזורים שונים במדינה (הכוונה למחתרת הכורדית, ה-PKK - ז.ר)", הסביר גונאי את אחד המכשולים בתיירות הנכנסת, "אולם זוהי בעיה שהיינו רוצים להיפטר ממנה כיוון שהיא גורמת צרות לא רק לטורקיה אלא גם לעמים אחרים באזור. אני מאמין שטורקיה הופכת למדינה בטוחה יותר לא רק במרכזה, אלא גם בחלק המזרחי והדרום-מזרחי שלה, והעולם צריך להרוויח מהאזור הזה, לא רק מאנטליה".


לא מוותר על הישראלים. גונאי (משמאל) בכנס התיירות (צילום: זיו ריינשטיין)

 

"העמים באזור הם אחים, והבעיות הן רק בין הממשלות"

האם החרם של התיירים הישראלים פגע אף הוא בתעשיית התיירות הטורקית?

"עקב ההתפתחויות האחרונות ירד מספר התיירים הישראליים ב-2009 וב-2010 באופן משמעותי ואני די מאוכזב, כי טורקיה תמיד היתה המדינה הכי קרובה, הכי קלה והמארחת הכי טובה עבור הישראלים, ולא רק עבור ישראלים אלא בשביל כל מדינות האזור. העמים באזור הם אחים, והבעיות הן רק בין הממשלות".

 

מה יש למזרח טורקיה להציע לתייר הישראלי?

"האזור עשיר מאוד בהיסטוריה ותרבות עתיקה. חיים כאן עמים רבים, ביניהם ארמנים וכורדים, ואנחנו מנסים לקדם את האזור על ידי פתיחתו לתעופה אווירית בינלאומית ובניית תשתיות ודרכי הגעה שונות למזרח טורקיה. באזור ישנן כנסיות עתיקות מימי הביניים ומצודות מרהיבות בנות מאות שנים, כמו גם גסטרונמיה מיוחדת, בעיקר של ארוחות בוקר מהמטבח הטורקי, ואני מאמין שהאזור יכול להיות נקודה תיירותית חשובה במדינה, במיוחד למדינות שכנות כמו עירק, איראן, ארמניה, ישראל ועוד".

 

תרצה לומר משהו לתיירים הישראלים?

"אנחנו רוצים לראות אותם יותר ויותר במדינה שלנו, כמו תמיד".

 

הכותב הוא אורח לשכת התיירות של טורקיה בישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאוכזב מתוצאות המשבר. גונאי
צילום: זיו ריינשטיין
ישמח לראות אתכם. זיו ריינשטיין ושר התיירות הטורקי
צילום: זיו ריינשטיין
מומלצים