שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לאחר שאובחן מוות קליני: האישה קמה לתחיה

  ילדיה של חולת סרטן בצרפת סירבו לנתקה ממכונת ההנשמה, גם לאחר שהרופאים קבעו כי היא שרויה במוות קליני וכי יש לנתקה. זמן קצר לאחר מכן היא התעוררה. בי"ח: היה קצר בתקשורת בין הרופאים למשפחה

  משפט עתיק ברפואה גורס ששום דבר לא בטוח, גם לא המוות. הוכחה לכך הגיעה מחבל בורדו שבצרפת: אישה חולת סרטן שהוכרזה כשרויה במוות קליני התעוררה זמן קצר לאחר ששלושת בניה סירבו להמלצת הרופאים לנתקה ממכונת ההנשמה.

   

  "סוג של נס"

  לידי פילארד בת ה-60 התכוננה לעבור עוד טיפול כימותרפי בבית החולים הפרטי ריב דרואט שבבורדו, אלא שמעט לפניו התמוטטה ומאז לא התעוררה. הרופאים ביצעו בה החייאה וחיברו אותה למכונת הנשמה. לאחר זמן מה, הודיעו הרופאים לבניה כי אמו נמצאת "במוות קליני בוודאות גבוהה".

   

  אולם חרף המלצת הרופאים לנתקה ממכונת ההנשמה, הבנים סירבו, והיא הועברה לבית חולים אוניברסיטאי בדרום מערב צרפת. שם, הראו סריקות מוחיות כי היא אינה שרויה במוות מוחי. לאחר 14 שעות מביצוע הסריקות המוחיות, התעוררה החולה.  

   

  "זה סוג של נס", אמר אחד מהבנים לסוכנות הידיעות הצרפתית, והוסיף כי אינו מאשים את הרופאים ברשלנות אלא בטעות בתקשורת, שכן הם ביצעו בה החייאה והצילו את חייה.  

   

  "כל שאני זוכרת הוא שלא חשתי טוב לאחר שקיבלתי זריקה נגד הקאות", אמרה פילארד, "אני חשה כעת עייפות לאחר הארוע. הבנים שלי סיפרו לי על כך שהרופאים רצו לנתק אותי ממכונת ההנשמה. אני עדיין לא לגמרי מבינה את

  שאירע, אבל שלושת בניי בהלם".  

   

  הנהלת בית החולים מסרה כי הציעה למשפחה להיפגש עם הצוות הרפואי שטיפל בפילארד, כדי לדון בבעיית התקשורת שנוצרה, לדבריהם.

    

  בישראל קובע חוק המוות המוחי כי זמן המוות יהיה מצב שבו מותו של האיש נקבע על ידי רופאים מוסמכים, על פי פרמטרים קבועים (היעדר לחץ דם, היעדר נשימה עצמונית, היעדר תגובה של האישונים ורפלקסים נוספים). בתוך כך, הפסקת פעילות המוח תיקבע באמצעות בדיקה במכשירים אובייקטיבים (דוגמת מכשיר ה-CFM הבודק פעילות חשמלית מוחית).  


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קצר בתקשורת או מוו קליני? אילוסטרציה
  צילום: סבסטיאן שיינר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים