שתף קטע נבחר

הקבלנים: לחזור למדיניות הבנייה של שנות ה-90

ניסים בובליל: הנדל"ן למגורים הוא אחד הנושאים החמים על פרק היום במדינה, הגיע הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות

"צריך לחזור לשיטת קיצור הליכה הבנייה שהייתה נהוגה בשנות ה-90 עם בואה של העליה מברית המועצות", כך אמר אבנר לוי, יו"ר ארגון הקבלנים והבונים בתל אביב, בת ים ויפו, בכנס של הארגון שנפתח היום (ה') באילת.

 

 

לוי מנה את השינויים שחלו בעולם הנדל"ן בשנה האחרונה, ביניהם העלייה בביקוש באזורים שלא נחשבו עד כה לאזורים מבוקשים, כמו העיר רחובות. בהמשך אמר לוי כי לצד כך, נחשפו תחלואים רבים במערכת התכנון והבנייה הישראלית אשר מקשים על הוצאת אישורים לתוכניות והיתרי בנייה. נוסף לכך ציין את התערבותו של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, אשר פעולותיו עלולות להקשות על מי שמבקש לרכוש כיום דירה בישראל, לטענת לוי.  

 

ניסים בובליל, נשיא התאחדות הקבלנים והבונים בישראל, הצטרף לדבריו של לוי ואמר שכיום כאשר ענף הנדל"ן למגורים הוא אחד הנושאים החמים על הפרק היום במדינה, והגיע הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות.

 

"אומרים שאי אפשר לתכנן כי יש בעיות בירוקרטיות, אבל כשהגיעה העלייה הגדולה בשנות ה-90 הביאו עובדים, תכננו מהר, ואנחנו הקבלנים בנינו 100 אלף יחידות דיור בשנה", אמר בובליל. עוד הוסיף וציין כי רק בתקופה האחרונה הציגה ההתאחדות נתונים המראים כי המדינה מרוויחה מכל דירה שיוצאת למכירה חצי מיליון שקל. "ממשלת ישראל יודעת את זה ושר האוצר יודע את זה וכששר אוצר אומר שהמחירים עולים והוא לא יודע מה לעשות אז אני אומר שיש מה לעשות. כולם צריכים לעשות - הנגיד, השרים והקבלנים".

 

בובליל המשיך ואמר: "היום כולם מדברים על הכלכלה החזירית שהייתה בארה"ב. אנחנו צריכים ללמוד מהטעויות של אחרים ולא להיות כמוהם. אנחנו צריכים לשמור על יציבות מחירי הדירות כי אם נלך לעוד שנה של 20% בקפיצת מחירי הדירות, בעוד כמה שנים אנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדל"ן בנייה מנופים בניין מנוף
צילום: Index open
מומלצים