שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הרופא נתן אקמול, אלברט מת מדלקת ריאות"

  אלברסט שפרלינג, רכז צוות בידוק במלון באילת, חש ברע - והופנה לחדר המיון ביוספטל. לטענת משפחתו, הרופא במיון נתן לו אקמול. מצבו המשיך להידרדר, הוא התמוטט ואחרי חודשיים - נפטר בבי"ח. כעת תובעת המשפחה את יוספטל

  משפחתו של אלברט שפרלינג ז"ל, רכז צוות בידור במלון באילת שנפטר בגיל ‭,31‬ תובעת את בית-החולים יוספטל בטענה שאבחון לקוי בחדר המיון גרם למותו.

   

  "לא ביצעו בדיקות נוספות"

  המקרה המצער החל במרס ‭.2009‬ שפרלינג פנה לרופא המשפחה לאחר שחש חולשה קיצונית וסבל מהקאות ומדופק מהיר. רופא המשפחה הפנה אותו לחדר המיון. לטענת המשפחה, רופא חדר המיון קבע כי מדובר כנראה בשפעת או בווירוס דומה, שיחלוף בתוך כמה ימים, ובינתיים יש להשתמש בכדורים להורדת חום ולשיכוך כאבים כמו אקמול.

   

  במשך חמישה ימים המשיך שפרלינג לסבול מחום גבוה, משיעול, מהקאות ומקוצר נשימה. רעייתו טטיאנה טענה כי מאחר שנאמר לו כי תקף אותו וירוס, הוא לא מיהר לגשת שוב לרופא.

   

  כששפרלינג הרגיש שהוא לא יכול יותר, הוא חזר לחדר המיון. שם גילו הרופאים כי הוא סובל מ‭40-‬ מעלות חום, ממצוקה נשימתית ומדלקת ריאות חיידקית קשה. שפרלינג התמוטט כבר בחדר המיון ואיבד את ההכרה. לאחר שמצבו המשיך להידרדר, הוא הועבר למחלקת טיפול נמרץ בבית-החולים סורוקה. אחרי חודשיים בסורוקה הוא נפטר.

   

  כעת תובעת משפחתו את בית-החולים, באמצעות עו"ד דוד פייל. המשפחה תובעת מיליון שקל בטענה שלמרות הממצאים של חום גבוה ושל דופק מואץ, וכן בדיקת שתן שהראתה כי יש נזק לכליות, לא ביצעו בחדר המיון בדיקות נוספות כדי לגלות את הגורם למצבו הרפואי הקשה.

   

  מבית-החולים יוספטל נמסר בתגובה‭":‬התביעה טרם התקבלה. הדברים יתבררו בבית-המשפט".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אבחון לקוי גרם למותו". אלברט שפרלינג
  צילום: רפרודוקציה יאיר שגיא
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים