שתף קטע נבחר

מה הסוד שלך, סבא?

יותר מאלף ברסלברים קיפצו ללא לאות בחניון הלאום בירושלים, כשברקע טראנס חסידי. העילה: יום ההילולה לזכר רבי ישראל דב אודסר, המכונה "הסבא", שמצא את הפתק של רבי נחמן

התסריט מוכר. אתם עומדים בצומת, ופתאום טראנס חסידי עצבני הולך וגובר על דיווחי התנועה בגלגל"צ. רכב מסחרי עם "בוקסות" ענקיות על גגו נעצר לידכם, וחבורת ברסלברים קופצת ממנו ומתחילה לרקוד ולקפץ לצלילי "רבי נחמן, נחמן מאומן". עכשיו קחו את התמונה הזו, ותכפילו אותה באלף. כך נראתה ההילולה לזכרו של רבי ישראל דב אודסר ("הסבא"), אחד מחשובי חסידי ברסלב.

 

יותר מאלף חסידי ברסלב הגיעו אתמול (יום ב') לחניון הלאום בירושלים כדי לחגוג את ההילולה של "סבא ישראל", שנפטר לפני 16 שנים בי"ח בחשוון. בהיותו כבן 80 סיפר רבי ישראל כי עשרות שנים קודם לכן קיבל את הפתק עם הסיסמה "נ-נח-נחמ-נחמן מאומן", המיוחס לרבי

נחמן מברסלב (קיימות מחלוקות סביב מהימנותו של הסיפור ושל מקור הפתק).

 

יוניק נעמי קרופר, חסידת ברסלב שהגיע להילולה, לא הפסיקה לרקד ויעצה: "רק תאמינו, זה כל מה שאתם צריכים לעשות. תשליכו את המחשבות והדעות, תזרקו הכל ותאמינו. החיים גדולים".

 

ומה הקשר בין טראנס להילולה לזכר חסיד גדול? אחד הרוקדים מסביר: "כשאדם חוזר בתשובה, התיקון שלו לפי רבי נחמן זה לעבור באותם מקומות שהוא פגם, דווקא לחזור לשם, אבל בקדושה. זהו עיקר התיקון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העילה - הילולה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים