שתף קטע נבחר

נדל"ן עם הגולן: המועצה מזמינה קונים צעירים

על רקע קשיי זוגות צעירים לרכוש דירות ונסיקת מחירי הנדל"ן, משיקה המועצה האיזורית גולן קמפיין חדש הפונה לצעירים במטרה להגדיל את ההתיישבות בצפון. "אפשר לנסות לחיות במרכז, או שאפשר לשים את החיים במרכז"

בצל מצוקת משפחות וזוגות צעירים לרכוש דירות ונסיקת מחירי הנדל"ן, השיקה היום (ג') המועצה האזורית גולן קמפיין קליטה חדש תחת הכותרת "אפשר לנסות לחיות במרכז, או שאפשר לשים את החיים במרכז".

 

 

במסגרת הקמפיין יישווקו כ-140 מגרשים ביישובים שונים ברמת הגולן, בניסיון להגדיל את ההתיישבות בחבל הארץ הצפוני. מנתוני המועצה עולה כי במבצע הקודם שנערך באיזור בשנת 2001, נקלטו כ-1,250 משפחות חדשות.

 

דיויד ספלמן, מנהל מחלקת הקליטה במועצה אמר: "מדי יום, כאשר פותחים את העיתונים, אנו רואים את המאבק הבלתי פוסק של זוגות צעירים לרכוש דירה במרכז הארץ, במחיר שיאפשר להם לחיות. הרדיפה הזאת אחר דירה גורמת למשפחות לאבד את מהות החיים".

 

לדבריו, "כיום למחצית מהמשפחות הצעירות בישראל אין דירה משלהם ומסקרים שערכנו עולה כי ישנן משפחות רבות וטובות שמוכנות לוותר על זיהום האוויר, פקקי התנועה, מחירי הדירות והלחץ של העיר הגדולה, לטובת מעבר למקום חדש שייתן חינוך טוב לילדיהם, מקום תעסוקה הגון עבורם, אך מעל לכל מגורים באיכות חיים גבוהה ובמחיר נמוך בהרבה מזה שיימצאו במרכז".

 

יזכו לליווי ותמיכה 

ראש המועצה אלי מלכה, אמר ל-ynet: "הקליטה מהווה מנוף ליישובו של הגולן, הן בהיבט של תמיכה כלכלית והן תמיכה חברתית".

 

הוא הוסיף כי "בזכות הצמיחה הדמוגרפית נותן היום הגולן רבות, הן למי שגר בו והן למי שמבקר בו".

 

מלכה הוסיף כי "מאות הילדים ובני הנוער שהגיעו בגל הקליטה האחרון הביאו לפתיחת גנים ובתי ספר חדשים, תנועות נוער, וכן פעילות בלתי פורמלית וענפה עבור בני נוער".

 

לדבריו, "אותן משפחות שיגיעו גם במבצע הקרוב ייהנו מסיוע ותמיכה מהתושבים הוותיקים בכל ישוב וישוב, הם ילוו אותם בכל צעדיהם הראשונים. אני מקווה ומאמין שהמבצע הקרוב יוביל למבצעים נוספים שיובילו לחיזוק ההתיישבות שלנו ברמת הגולן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוותרו על המרכז?
צילום: טל רבינובסקי
מומלצים