שתף קטע נבחר

מספידים את שרה דורון: "אשה גדולה"

"היא הייתה דמות מיוחדת בפוליטיקה הישראלית", אמר השר לשעבר משה ארנס על שרה דורון - שהלכה לעלומה בגיל 88. "היא פעלה בממשלה כמו גבר", ספדה גאולה כהן

מכריה של שרה דורון, השרה לשעבר שהלכה הבוקר (יום ד') לעולמה בגיל 88 תיארו אשה חזקה, שתרמה רבות לישראל. שר הביטחון לשעבר, משה ארנס, אמר ל-ynet: "לא רק שהערכתי אותה, אהבתי אותה. היא הייתה אשה גדולה ודמות מיוחדת בפוליטיקה הישראלית".

 

ח"כ לשעבר, גאולה כהן, אמרה: "בגין מאוד העריך אותה ולא פחות מכך שמיר. הייתה לה חשיבה נקייה. המוח שלה היה מוח גברי ולא היו לה גינונים נשיים. היא פעלה בממשלה כמו גבר. לעומת זאת, היא הייתה מאוד רכה בחברות לאחרים. מאוד הערכתי אותה כמו אחרים. למרות שהיא הגיעה מהליברלים, הייתה לה דאגה ממלכתית. היא הייתה המפייסת בין הליברלים שהגיעו מהציונים הכלליים לחבר'ה מהליכוד. במקרים של תלונות וקובלנות היא הייתה בוררת לא רשמית בין הצדדים".

 

דורון כיהנה בהתנדבות משנת 1988 כיו"ר הנהלת "מכבי שירותי בריאות" ובשלושת החודשים האחרונים כנשיאת הכבוד של הארגון. יו"ר אסותא וסגן יו"ר הנהלת "מכבי", פרופ' שוקי שמר, שעבד לצידה במשך עשר שנים, סיפר: "שרה דורון הייתה אישיות מיוחדת ובולטת. קודם כל בגלל צניעותה והדרך שבה הצליחה להפעיל את המערכת של 'מכבי' במשך שני עשורים. היא עשתה זאת מצד אחד בחוכמה ניהולית אסרטיבית, אבל מצד שני בנועם הליכות קיצוני. היא נתנה דוגמה אישית במנהיגותה והובילה בערכים שנעלמים יותר ויותר מהנוף הישראלי. היא הייתה מספיק בת אדם לאנשים אחרים".

 

פרופ' שמר סיכם: "היא הייתה דמות מופת בחברה, חרף אי היותה

 צעקנית ומרפקית במובן השלילי של המילה. ייחודיותה בכך שידעה לקדם דברים בדרכה הענקית, אך הצנועה".

 

פרופ' משה רוח, ממלא מקום יו"ר הנהלת מכבי, אמר: "שרה הייתה עמוד התווך ומובילת המחנה במערכת הבריאות הישראלית. ערכי המנהיגות והניהול ובעיקר החמלה וכבוד האדם שהיא הנחילה לכולנו ימשיכו להיות הבסיס הערכי לקיומה של מכבי". פרופ' אהוד קוקיה, מנכ"ל מכבי, הוסיף: "קשה לדמיין את 'מכבי' ללא שרה. הייתה לה יכולת נדירה לרתום אנשים ולהוביל ארגון לא פשוט תוך שהיא מוציאה את המיטב מכולנו. הישגיה של 'מכבי' לאורך יותר מחצי דור, וערכיה של שרה שימשיכו להדריך אותנו, הם ההנצחה החיה לפועלה של שרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרה דורון. "בוררת לא רשמית"
צילום: יריב כץ
מומלצים