שתף קטע נבחר

צילום: AP

הרפובליקנים: קיבלנו מנדט לביטול חוק הבריאות

ג'ון ביינר, שצפוי להתמנות ליו"ר בית הנבחרים במקום ננסי פלוסי, קבע שהעם האמריקני דחה על הסף את הרפורמה "המפלצתית" במערכת הבריאות והבטיח להחזיר את הגלגל לאחור: "הבוחרים מתנגדים לאג'נדה של אובמה ופלוסי"

חבר הקונגרס שעתיד להתמנות לתפקיד יושב ראש בית הנבחרים טען היום שהעם האמריקני העניק למפלגה הרפובליקנית את המנדט לבטל את חוק הבריאות שיזם הנשיא הדמוקרטי. ג'ון ביינר כינה את החקיקה ההיסטורית, שהעניקה ביטוח בריאות לעשרות מיליוני אמריקנים, "מפלצתית".

 

ארה"ב בוחרת - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

מיליוני אמריקנים הצביעו אתמול בחירות לשני בתי הקונגרס - בית הנבחרים והסנאט - ולתפקידי המושלים. כל 435 המושבים בבית הנבחרים עמדו לבחירה והסתיימו במהפך של ממש: אחרי שהדמוקרטים נהנו מרוב של 255 מול 178 בבית הקודם, כעת הרפובליקנים זוכים לרוב של כ-60 מושבים. בסנאט הצטמצם הרוב הדמוקרטי מ-59 ל-51, בעוד שלושה מרוצים טרם הוכרעו.

 

ביינר כינס מסיבת עיתונאים באוהיו בבוקר שאחרי כדי לשטוח את עמדת מפלגתו בבית הנבחרים לשנתיים הבאות. המנהיג השמרן טען שהמהפך בבית הנבחרים וצמצום הרוב הדמוקרטי בסנאט מהווים הוכחה מוחצת לכך ש"האג'נדה של אובמה ופלוסי" נדחתה בידי הבוחרים בארה"ב. "העם האמריקני מודאג מהשתלטות הממשל הפדרלי על מערכת הבריאות", אמר ביינר. "אני חושב שזה חשוב להניח את היסודות לפני שנתחיל לבטל את המפלצת הזאת".

 

הוא גם לא שכח להבטיח לקצץ את תקציב המדינה כדי להביא לצמצום במסים בשנה הבאה. "זה די ברור שהעם האמריקני רוצה שנעשה משהו בנדון קיצוץ התקציב כאן בוושינגטון כדי שנוכל ליצור סביבה הולמת להופעת מקומות עבודה חדשים".

 

אחרי המהפך הגדול של הדמוקרטים בבחירות לבית הנבחרים לפני ארבע שנים, הצליחו הרפובליקנים לחולל מהפך משלהם אתמול. אם אז היתה ננסי

פלוסי שהרוויחה את כסא יושבת הראש, כעת תורו של ביינר לשמוח. ביינר זכה מחדש במושב מטעם מדינת אוהיו, והוא צפוי להתמנות ליו"ר בית הנבחרים החדש בינואר.

 

מוקדם יותר התקשר הנשיא האמריקני ברק אובמה לביינר כדי לבירך אותו על ניצחונו. "השיחה עם הנשיא היתה קצרה, אך נעימה", נמסר מלשכת ביינר. "ביינר אמר לנשיא שהוא תמיד ביטא את עמדותיו ביושר ובכנות, והוא ימשיך לעשות זאת גם בעתיד. אובמה וביינר דיברו על הדרך שבה יעבדו יחדיו וירכזו את המאמצים לקידום העם האמריקני, יצירת מקומות עבודה חדשים וקיצוץ בהוצאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יש מנדט". ביינר
צילום: AFP
בשיחה לביינר. אובמה
צילום: AP
מומלצים