שתף קטע נבחר

כלכלנים: עליית מחירי הדיור החלה להיעצר

מלאי הדירות החדשות שנותרו למכירה בחודש ספטמבר 2010 היה גבוה בכ-5% מהמלאי בחודש שלפניו ובחודש המקביל ב-2009. כלכלני בנק לאומי: "מדובר בראשיתו של תהליך שיוביל בסופו של דבר לבלימת העלייה במחירי הדירות"

האם שינוי המגמה בשוק הנדל"ן החל? בבנק לאומי מאמינים שכן. על פי נתוני למ"ס שנותחו על ידי כלכלני הבנק, היצע הדירות החדשות שנותר למכירה בחודש ספטמבר עומד על 10,242, עליה של כ-5% הן ביחס לחודש שעבר והן ביחס לחודש המקביל אשתקד.

 

"הודעת הלמ"ס לחודש זה כוללת עדכון כלפי מעלה של היצע הדירות שנותרו למכירה, לרמות היצע שהיו בשוק לפני יותר משנה" אומר ד"ר גיל בפמן מלאומי. "ניתן לראות מגמת עלייה, אם כי מתונה מאוד, במלאי הדירות שנותרו למכירה מאז תחילת השנה. זאת לאחר מגמת צמצום מובהקת בשנים האחרונות".

 

להערכת כלכלני לאומי, נראה שמדובר בראשיתו של תהליך שיוביל בסופו של דבר לבלימת העלייה במחירי הדירות בישראל. עם זאת, מדגישים שם כי על מנת שתהליך כזה יבשיל יש צורך בגידול ממושך בהיצע.

 

לפי נתוני הלמ"ס, בחודש ספטמבר נמכרו 1,443 דירות חדשות ביזמה פרטית (נתון מנוכה עונתיות). זהו היקף מכירות חודשי גבוה במיוחד לשנה האחרונה והוא מעיד על ביקוש גבוה לדירות חדשות, בדומה למגמה של התקופה האחרונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים