שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לבנת: "מכתב האמנים - ניסיון ממוחזר ופסול"

  שרת התרבות מגיבה למכתב האמנים השני שנחשף ב-ynet: "תושבי אריאל הם אזרחים שווי זכויות, הזכאים לתרבות כמו כל אחד אחר במדינה". בעקבות הפרשה, שוקלים במשרד התרבות לשנות את הקריטריונים לתמיכה, לא רק בתיאטרון

  "הניסיון הממוחזר של קומץ אמנים להחרים את תושבי אריאל הוא פסול" - כך אומרת היום (א') שרת התרבות לימור לבנת, בתגובה למכתב האמנים השני שפורסם לראשונה ב-ynet ויוצא נגד קיום המופעים המתוכננים בהיכל התרבות באריאל, שצפוי להיפתח מחר.


  היכל התרבות באריאל. מחלוקת עד הרגע האחרון (צילום: AFP)

   

  "תושבי אריאל הם אזרחים שווי זכויות, הזכאים לתרבות כמו כל אחד אחר במדינה", הוסיפה לבנת, וציינה כי היא "מחזקת את ידי מנהלי התיאטראות אשר הודיעו שיופיעו בפני הציבור בכל מקום".

   

  במשרד התרבות מדגישים גם כי מזה חודשים מקדם המשרד תיקון לקריטריונים לתמיכה בתיאטראות, כך שלא

  יוכלו להפלות ציבור או ישוב כזה או אחר. שלא לייחוס מוסיפים במשרד כי בעקבות רשימת החותמים, שחלקם אישי מפתח במוסדות תרבות מתחומים שונים, יישקל שינוי קריטריונים גם בתחומים נוספים, על פי אותו סעיף.

   

  דבריה של לבנת מצטרפים לביקורתו של יושב ראש ועדת החינוך והתרבות של הכנסת, אלכס מילר, שבשיחה עם ynet כינה את המכתב "ניסיון נלוז להחיות את היוזמה להטיל חרם תרבותי שפל על אזרחים תמימים", והזכיר כי בישיבת הוועדה בנושא הובהר כי בעקבות המכתב הראשון "ישונו הקריטריונים וייפגע תקצובם של מוסדות שיאפשרו את החרמת אריאל".

   

  תגובתה של שרת התרבות מגיעה יממה לפני פתיחת היכל התרבות באריאל, עם ההצגה "פיאף" של תיאטרון באר שבע. במכתב שפורסם שלשום (ו'),

  קראה קבוצה גדולה של אמנים ויוצרים לשחקנים שאמורים לעלות על במת היכל התרבות החדש באריאל, לשקול שוב את החלטתם ולא להופיע במקום.

   

  בין הדברים שכתבו, העלו האמנים את שאלת חוקיות ההתיישבות באריאל. "חשוב שתדעו שאריאל היא התנחלות בלתי חוקית וההתיישבות בה מנוגדת לחוק הבינלאומי ולאמנת ז'נבה, שמדינת ישראל חתומה עליה", נטען במכתב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבנת. מחזקת את מנהלי התיאטראות
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים