שתף קטע נבחר

המחליפה של הנגבי: העיתונאית נינו אבסדזה

צחי הנגבי בדרכו מחוץ לכנסת בעקבות פסיקת בית המשפט, שהטיל עליו קלון. העיתונאית נינו אבסדזה מקדימה, שתחליף אותו: "אני בהלם מההחלטה של בית המשפט. מייחלת ומאמינה שהנגבי יחזור למקום הראוי לו בפוליטיקה"

הקלון שהוטל על צחי הנגבי משמעותו סוף דרכו בכנסת הזו. מי שתחליף אותו היא העיתונאית נינו אבסדזה, בת 45. אבסדזה הוזכרה לפני חודשים אחדים כמי שעשויה להחליף את ח"כ אלי אפללו, שהיה אמור להתמנות לתפקיד בקרן הקיימת לישראל.   

 

"אני בהלם מוחלט מההחלטה של בית המשפט וההלם הוא לא רק שלי, זה הלם למדינת ישראל כולה", אמרה אבסדזה ל-ynet. "אני מאמינה באמת ובתמים שאני לא היחידה. אני מייחלת ומאמינה שיום יבוא וצחי הנגבי יחזור למקום הראוי לו בפוליטיקה הישראלית. הנגבי שייך לאליטה מיוחסת בציבוריות הישראלית בזכות מה שעשה למען מדינת ישראל. אני בוודאי לא אתפוס את מקומו של צחי הנגבי, הוותיק והמנוסה. אני אשמח, ברגע שיגיע הזמן ואצטרך להתייצב בכנסת, למלא את התפקידים שיוטלו עלי בצורה הטובה ביותר למען הציבוריות הישראלית". 

 

אבסדזה נולדה בטביליסי גאורגיה, ועלתה לישראל ב-1996, לאחר שכבר הספיקה לשמש כעיתונאית מוכרת ומוערכת שם. היא שימשה מנחת טלוויזיה בכירה בערוץ הממלכתי הראשון של גאורגיה, ערכה תוכניות חדשות, אקטואליה, ושימשה כתבת מדינית ועורכת תוכניות בנושאים מדיניים וציבוריים. בין היתר ערכה ראיונות עם נשיא גאורגיה דאז, אדוארד שוורדנדזה, נשיא רוסיה, בוריס ילצין, ואפילו עם נשיא איראן לשעבר, האשמי רפסנג'אני. 

 

עם עלותה לישראל הנחתה תוכניות טלויזיה בשפה הרוסית, ושימשה עיתונאית ב"נוביסטי", כתבת בטלוויזיה הקהילתית, חברת מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, מנחת התוכנית "אקצנט" ברוסית, אורחת בתוכניות בוקר ותוכניות אירוח. כיום היא משמשת כתבת מדינית בעיתון "וסטי" ומגישת תוכניות בתחנת הרדיו "כל השלום".

  

אבסדזה היא בוגרת תואר שני בספרות רוסית ובלשנות באוניברסיטת טבילסי. היא למדה לתואר ראשון בלימודי קולנוע באוניברסיטה הפתוחה של גאורגיה.   

 

נינו אבסדזה היא אחת משורת חברי כנסת שעשו את המעבר מעולם התקשורת לפוליטיקה. קדמו לה שלי יחימוביץ' ודניאל בן סימון ממפלגת העבודה, ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ וח"כ אנסטסיה מיכאלי מישראל ביתנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהעיתונות לפוליטיקה. נינו אבסדזה
צילום: מיכאל קרמר
יש קלון. צחי הנגבי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים