שתף קטע נבחר

חילופים באוגדת עזה: "ההתנגשות בלתי נמנעת"

מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אייל אייזנברג, אמר בטקס כי "שאיפותיו של חמאס רק יביאו אותנו להתנגשות בלתי נמנעת בעתיד". תת-אלוף יוסי בכר נכנס לתפקיד "בחרדת קודש"

המפקד סיים את תפקידו, אך המלאכה טרם נשלמה: מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אייל אייזנברג, העביר היום (ה') את השרביט לתא"ל יוסי בכר, והזהיר כי העימות הבא עם חמאס בלתי נמנע. לדבריו, באוגדה מכינים תוכניות מבצעיות למקרה של הסלמה.

 

"זהו מאבק בין רצוננו העז להגיע לשלום ולקץ הסכסוך לבין רצון החמאס להנציח את הסכסוך ולמנוע פתרון כולל בינינו לבין שכנינו", אמר תא"ל אייזנברג בטקס העברת הפיקוד, "שאיפותיו אלו של החמאס רק יביאו אותנו להתנגשות בלתי נמנעת בעתיד" .


הוכנו תוכניות מבצעיות למקרה של הסלמה. אייזנברג, רוסו ובכר (צילום: דו"ץ)

 

בטקס שנערך במפקדת האוגדה, סמוך לקיבוץ רעים, הוסיף תא"ל אייזנברג כי גם לאחר מבצע "עופרת יצוקה" לא זנח החמאס את דגל ההתנגדות, אולם המבצע הוכיח שאין אנו יודעים רק לאחוז בחרב אלא גם להניפה בצורה ברורה, חדה וכואבת. 

 

"היו אלה שנתיים סוערות בתקופה רבת אתגרים. אתגרים אלו הם למעשה מאבקה של מדינת ישראל על עצמאותה ועל זכותנו לחיות כאן כעם חופשי בארצו", סיכם אייזנברג.


האלוף רוסו מעניק תג יחידה לתא"ל בכר. ברוך הבא (צילום: דו"ץ)

 

מפקד האוגדה הנכנס, תא"ל בכר, איש חטיבת הצנחנים שהיה בתפקידו האחרון קצין חי"ר וצנחנים ראשי. בכר סיפר על היכרותו העמוקה עם הגזרה שבה גדל. "עתה, מקבל אני את עול הפיקוד,

עושה זאת תוך חרדת קודש של ממש מהבנת גודל המשימה".

 

בטקס נכח גם אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, שנכנס לתפקידו לפני כשבועיים. בתום הטקס הרשמי במעמד הענקת תג היחידה למפקד האוגדה הנכנס, העניק לו מפקד האוגדה היוצא את מכשיר הקשר המסווג. "ממנו לא יבואו דברים טובים", אמר לו בחצי חיוך והעניק לו גם ברכת מזל "לאוגדה יש מזל שהיא קיבלה מפקד כמוך, ואני משוכנע שתגיעו יחד לפסגות חדשות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נערכים לעימות עתידי עם חמאס
צילום: אליעד לוי
מומלצים