שתף קטע נבחר

קמפיין ימין: "להעביר את דביר ללשכת התעסוקה"

בעקבות דברי דביר בנדק נגד שרת התרבות, עמוד הפייסבוק של מזרחי טפחות התמלא בקריאות "בוגד" ובקשות "להעביר את דביר לשטחים". רק שבנדק לא חתם על מכתב האמנים ומוכן להופיע באריאל

השחקן דביר בנדק קרא לשרת התרבות והספורט לימור לבנת להתפטר, ועכשיו יש מי שדורש שהוא יפוטר. עמוד הפייסבוק של מזרחי טפחות, הבנק שבנדק משמש כפרזנטור שלו, התמלא בעשרות קריאות להעביר את דביר, אבל הפעם, למחוזות שאינם בנקאיים. "בבקשה מכם, נא להעיף את דביר. ביזיון ששחקן יוצא נגד התושבים", נכתב שם, וגם: "להעביר את דביר לבנק החדש שלו: שירות התעסוקה הישראלי".

 

מאחורי הקמפיין האנטי בנדקי עומד ארגון הימין "ישראל שלי", שקורא לפיטוריו כפרזנטור של הבנק, בעקבות דבריו ביום ו' (12 בנובמבר) נגד שרת התרבות והספורט לימור לבנת, אחרי שזו הודיעה על כוונתה לחייב את המוסדות הנתמכים להופיע בכל מקום ולהעניק פרס לעידוד יצירה ציונית.

 

באתר האינטרנט של הארגון, שמציע להורדה גם את "הקטלוג הציוני לתיאטרון", מוצגת פרפרזה על הפרסומת של מזרחי טפחות, עם תמונת ענק של בנדק והכיתוב: "ישראל מתגייסת להעיף את דביר". מארגני הקמפיין מפרסמים שם את מספר הטלפון הפרטי של מנכ"ל הבנק, אלי יונס, וכן מספרי טלפון מקוצרים של בנקים אחרים, על מנת שתומכי המחאה יוכלו להעביר אליהם את חשבונותיהם.

 

לא ברור אם חשבונות אכן הועברו, אבל תומכי הקמפיין לא חדלים מלהלום בפרזנטור בעמוד הפייסבוק של הבנק. בנדק מזוהה עם הבנק בגלל הקמפיין המתמשך "להעביר את דביר" באופן אורגני ממש, ועל כן אין פלא שכל מלה שחומקת מפיו, מכתימה או מקשטת את תדמיתו של הבנק.

 

הסיבה לכל ההמולה קשורה דווקא בכובעו הייצוגי השני של בנדק, יו"ר איגוד שחקני המסך. בכנס חירום של אנשי תיאטרון שנערך ביום ו' אמר: "אני קורא לשרה לימור לבנת לעשות את הדבר הנכון ולהתפטר", ואף כינה אותה: "שרת תרבות חשוכה ולא מעורבת".

 

עוד אמר שלבנת היא: "שרה שהתקציב המעליב הזה נראה לה ראוי. שרה שכשמבקשים ממנה לדבר על זכויות סוציאליות ופנסיה לאמנים, טוענת שזה לא בתחום אחריות משרדה. שרה שברגע שיש ביקורת ציבורית בעניין כלשהו תחת אחריותה, נעמדת לצד הביקורת. שרה שמחליטה לעודד ציונות כיוון שלדעתה אם אני לא מעוניין להופיע באריאל, אני כנראה לא ציוני מספיק וצריך לחנך אותי מחדש. שרה שבמקרה של אריאל עודדה את הקוטביות והחריפה את הפילוג במקום לטפל בו".

 

לא אמר שלא יופיע באריאל

בעקבות דבריו אלה, זוהה בנדק עם השחקנים הסרבנים, ועל כן ביומיים האחרונים, גולשים בעמוד הפייסבוק גודשים אותו בכתובות מחאה וגם נאצה נגד השחקן. לא ברור אם כל המחאות בעמוד קשורות ליוזמה של "ישראל שלי", אבל נראה כי הקריאות נגד השחקן מגיעות מגולשים שרבים מהם קישטו את תמונת הפרופיל שלהם בסמלי דגל ישראל ופולארד. רובם ככולם כתבו שישכנעו צרכנים לנטוש את מזרחי טפחות, בגלל הפרזנטור שלו.

 

"אשקול להעביר את החשבונות של ההורים ושל אחי מהבנק שלכם". נאמר שם וגם: "בושה וחרפה שבנק מעסיק שחקן שקורא לפגוע בתושבים". "להעביר את דביר! ורצוי לשטחים, אולי הוא יצליח לייצג את דעותיו טוב יותר בתור נציג העיר שכם. אני והמשפחה שלי לא נישאר בבנק שהפנים שלו מיוצגות ע"י שחקן אנטי ציוני". בנוסף, נפתחה בפייסבוק קבוצה שקוראת "להעיף את דביר כי הוא בוגד בעמו ובארצו".

 

לעומת כל אלה, נשמעו בעמוד גם קולות אחרים: "אתם פשוט יצאתם מדעתכם. דביר בנדק לא אמר שלא יופיע באריאל. הוא אשם שיש לנו נציגים בממשלה שהם כל כך מטומטמים, אפילו יותר מה'אמנים המחרימים'? ממתי הקצבה לתרבות קשורה לדעות של השחקנים? השתגעתם לגמרי? אפשר לצאת לרחובות להחרים את המחרימים הנבלות. אבל עזבו את בנדק בשקט. אל תהיו פנאטים".

 

בנק מזרחי טפחות מסרו בתגובה: "דביר בנדק הבהיר כי הוא מתנגד לחרם וגם לא הצטרף ליוזמה. יתרה מזו , הבהיר דביר כי הופיע בעבר ויופיע בעתיד בישובים יהודים ביהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עמוד תחת מתקפה. מזרחי טפחות
להעביר את דביר. מזרחי טפחות
מומלצים