שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: חיים צח

  מאוחדת: בכירים קיבלו החזר למתנות חתונה

  משתלם לעבוד במאוחדת, ולו רק בגלל ההטבות: לפי הדו"ח החמור שמפרסם היום מבקר המדינה על התנהלות הקופה, 17 מבכיריה - ביניהם גם המנכ"ל והמבקר הפנימי שלה - קיבלו "תוספת ייצוג" בסך מאות שקלים בחודש, בתמורה להשתתפות באירועים משפחתיים של עובדים

  לפחות 17 עובדים בכירים בקופת חולים מאוחדת קיבלו כסף עבור השתתפות באירועים של עובדי הקופה: כך עולה מתוך דו"ח מבקר המדינה על קופת החולים המתפרסם היום (ב').

   

  הבכירים זכו ל"תוספת ייצוג" חודשית במשכורתם עבור השתתפות באירועים של עובדי הקופה. לפי הדו"ח, מנכ"ל הקופה שמואל מועלם והמבקר הפנימי שלה, דוד סומך, קיבלו סכומים של 1,700-1,900 שקל בחודש כתוספת ייצוג. נוסף על כך, קיבלו 27 עובדים בכירים גם דמי ייצוג (11 עובדים זכו לשתי ההטבות) וקיבלו במזומן 300-500 שקל בכל פעם שהצהירו על השתתפות באירוע משפחתי של עובד.

   

  עוד על דו"ח המבקר:

   

  כ-300 אלף שקל בשנה

  מחישוב המבקר עולה כי במהלך שנה אחת שולמו דמי ייצוג של 292 אלף שקל לעובדים הבכירים, כאשר המנכ"ל מועלם קיבל כ-66 אלף שקל עבור 132

  אירועים. המנכ"ל קיבל סכום עבור השתתפות בשלושה אירועים בשבוע בממוצע. הקופה טענה בתגובתה למבקר כי מדובר בהטבה הניתנת לרשימה סגורה של עובדים משנת 1977 לפחות.

   

  המבקר ציין כי "התשלום למועלם וליתר בעלי התפקידים נעשה אך ורק בהתבסס על הצהרתו כי השתתפו באירועים, בלי שפירטו את האירועים בהם השתתפו ואת מועדיהם. הקופה אף אינה יכולה לבדוק אם העובדים אכן נתנו את דמי הייצוג לעובדים שקיימו את האירועים".  

   

  למרות הביקורת הודיעה מאוחדת לממונה על השכר באוצר כי מנהלים שקיבלו "דמי ייצוג" ימשיכו לקבלם ורק לגבי עובדים חדשים ייקבע סכום גלובלי של מתנה עבור כל סוג אירוע והוא יינתן במלואו לבעל האירוע בידי אחד המוזמנים הבכירים. 

   

  גם ממצאים אלו הועברו לידי היועץ המשפטי לממשלה. המבקר מציין כי נוהל פסול זה אף מהווה עבירה על פקודות מס הכנסה.   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים