שתף קטע נבחר

כחלון: "חברות הסלולר נלחמות בצרכנים"

שר התקשורת הגיב היום לעתירות שהגישו סלקום, פרטנר ופלאפון לבג"ץ נגד גובה ההפחתה בדמי הקישוריות. "החברות יעשו הכל כדי לטרפד את ההפחתה, אבל משרד התקשורת עומד על קרקע יציבה"

"הפנייה לבג"ץ היא ניסיון של חברות הסלולר לעכב את מדיניות התחרות של המשרד", כך אמר היום שר התקשורת, משה כחלון, בכנס דירקטורים ובכירים בחברות ממשלתיות. השר התייחס לעתירות של סלקום, פרטנר ופלאפון לבג"ץ, בטענה שההפחתה בדמי הקישוריות שיזם המשרד, ותיכנס לתוקפה ב-1 בינואר 2011, מופרזת ופתגע בעסקיהן.

 

 

השר תהה על התזמון של הגשת שלוש העתירות - קודם סלקום ופרטנר ולמחרת פלאפון. אם יש תחרות בשוק, איך יתכן ששלוש חברות הסלולר הגישו יחד עתירות בו זמנית? "אני לא אומר חלילה שיש תיאום בין החברות, אבל הפנייה לבג"צ באותו התזמון בדיוק תמוהה", אמר.

 

"מאז כניסתי לתפקיד הוגשו למעלה מעשר עתירות לבג"ץ נגד המשרד - ממוצע של כבג"ץ אחד לחודש. חשוב שחברות הסלולר יבינו שזו לא מלחמה נגדי או נגד המשרד, זו מלחמה נגד ציבור הצרכנים. פגיעה בהפחתת דמי הקישוריות משמעותה, בנוסף לזה שהצרכנים ישלמו יותר, היא סיכול ממוקד של התחרות, שיביא לחסימת כניסתם של מפעילים וירטואליים ומפעילי סלולר חדשים בעלי תשתית.

  

לפי השר, ניסיונות הטרפוד של החברות "נעשים לעתים דרך אמצעי התקשורת, לעתים דרך לחץ מצד יועצים ולוביסטים בכנסת ולפעמים בדרך חוקית בבית המשפט", כך אמר. "אני משוכנע כי החברות יעשו הכל כדי למנוע את הורדת דמי הקישוריות, אולם משרד התקשורת משוכנע בדבר הקרקע היציבה עליה הוא עומד בעניין זה וימשיך לפעול בהתמדה למען צרכני התקשורת בישראל. אנו מאמינים בדרכנו ונמשיך לפעול יחד עם משרד האוצר והמשפטים כדי לקדם תחרות אמיתית בשוק הסלולר, למען החברות ולמען הצרכנים".

 

השר אף התייחס לתשתיות האינטרנט של בזק ו-HOT ועל רישיון התשתית של חברת החשמל. "אנחנו נמצאים בעידן שבו העולם הדיגיטלי יצר מציאות שאינטרנט בבית אינו מותרות אלא הכרח. הרישיון של חברת החשמל יהיה רישיון אוניברסלי כדי שהחברה תחויב לספק שירות גם בפריפריה. כל המהלכים האלה ייטיבו עם הצרכנים - ישפר את השירות ויוזיל עלויות. וגם החברות תצאנה נשכרות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עשר עתירות עומדות נגד המשרד
מומלצים