שתף קטע נבחר

הארי פוטר קבור ברמלה, התיירים מוקסמים

רבים פוקדים את קברו של חייל בריטי שחולק שם מושך עם הנער הקוסם. החייל נפל יובל שנים לפני היסטריית הספרים

קסמו של הארי פוטר מושך מבקרים דווקא לרמלה. למען הדיוק - לבית קברות של חיילים בריטים בעיר. קברו של חייל בריטי שנפל בישראל ב-1939 – עלה לכותרות לפני כמה שנים, על רקע ההצלחה המסחררת של סדרת הספרים מאת ג'יי קיי רולינג. כעת, מדווחת סוכנות הידיעות AP, המקום מושך אליו תיירים שרוצים להתקרב על הקסם, הגם שאין כל קשר בין הלוחם הבריטי לנער המפורסם.

 

בעיריית רמלה לא עוקבים אחר מספר המגיעים למקום, שמושך אליו בעיקר

מטיילים ישראלים. "אין כל קשר להארי פוטר שאנו מכירים מהספרות, אבל השם 'מוכר' וניתן לשווק אותו", הסביר רון פלד, מדריך טיולים שהביא אנשים רבים למקום.

 

טוראי הארי פוטר נולד ליד ברמינגהם שבאנגליה והתגייס לצבא הבריטי ב-1938. מאוחר יותר באותה שנה הוא הגיע לשרת בארץ ישראל, שנשלטה בידי המנדט הבריטי – ונפל בקרב בגיל 18. על המצבה נכתב עם זאת שהוא נפל בגיל 19, ככל הנראה בגלל שזייף את גילו כדי שיוכל להתגייס.

 

בעירייה טוענים כי אנשים החלו להתעניין בקבר לפני כמה שנים, וזו הסיבה שהוא מאוזכר כבר כמה חודשים גם באתר האינטרנט העירוני. יוסף פרץ מת"א,

שהגיע לראות את הקבר המוצב בין 4,500 קברי חיילים במקום, אמר כי "אם לא היו אומרים שהארי פוטר קבור כאן – איש לא היה מגיע".

 

אז איך תמצאו אותו? הקבר המסקרן נמצא בחלקו הצפון-מזרחי של בית הקברות (שורה 12 מהסוף, קבר מס' 4). אגב, בבית הקברות המקביל בהר הצופים בירושלים, קבור חייל בריטי בשם וויליאם שייקספיר. ייתכן שהוא יהיה הלהיט הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאן קבור הקסם. קברו של הארי
צילום: רון פלד
לא להתבלבל. הגירסה החיה
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים