שתף קטע נבחר

יעלון נגד נתניהו: ביבי נפל בשבי של אהוד

"היחסים על סף פיצוץ", אומרים בליכוד, אחרי שהשר לעניינים אסטרטגיים החריף את התבטאויותיו נגד רה"מ ושר הביטחון על רקע ההקפאה. הוא גם ביקש להיפגש עם הרב עובדיה ולשכנע אותו להתנגד, מהלך שבמפלגה מגדירים "חתרנות"

גוברת המתיחות בין ראש הממשלה לשר משה (בוגי) יעלון, ובעקבות ההתרחשויות האחרונות אומרים בליכוד שהיחסים בין בנימין נתניהו למשנהו "על סף פיצוץ". יעלון התבטא לאחרונה בצורה חריפה ביותר נגד נתניהו ובשיחות עם שרים אמר: "ביבי נפל בשבי של אהוד", בכוונה לשר הביטחון ברק.

 

המתח בין שני האישים התגבר על רקע התנגדותו של יעלון לתוכנית חידוש הקפאת הבנייה בהתנחלויות של ראש הממשלה נתניהו, ש"נכנע" לדבריו לתכתיבים האמריקנים. יעלון מפיל גם את האחריות באפשרות שההקפאה תמשך על שר הביטחון ואומר כי רוב ההסכמות עם האמריקנים הושגו על ידי שר הביטחון לפני כמה שבועות בארצות הברית.


נתניהו, יעלון וברק בימים אחרים (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

יעלון תקף כבר ביום ראשון בפורום שרי הליכוד את המהלך ואמר כי מדובר ב"מלכודת דבש". באותה ישיבה הוא גם אמר לנתניהו בישיבה כי הוא פועל בניגוד להבטחתו והתחייבותו שלא להאריך את ההקפאה פעם נוספת.

  

מקורבים לנתניהו מתבטאים גם הם בחריפות נגד יעלון וגורמים בממשלה אמרו כי "בלשכת נתניהו מסתובבים עם בטן מלאה על השר לעניינים אסטרטגיים".

 

יעלון לא רק מתנגד להקפאה, אלא שהבוקר הוא גם חתם על המכתב של מועצת יש"ע נגד המשך ההקפאה ובכך הציב עצמו למעשה לימינו של נתניהו - ובראש קבוצת המורדים. בנוסף, בשעה שראש הממשלה מנסה לשכנע את שרי ש"ס לא להתנגד להקפאה, ביקש יעלון להיפגש עם הרב עובדיה יוסף ולשכנע אותו להתנגד, מהלך שגורמים בליכוד מגדירים כ"חתרנות" נגד נתניהו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון. מי שבוי של מי?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים