שתף קטע נבחר

היום אוטובוסים, מחר רעלות

"לא ייתכן שתהיה הפרדה במקומות ציבוריים. זה יתחיל באוטובוסים, מחר יהיו רעלות, מחרתיים מדרכות נפרדות. אה, סליחה, זה כבר קורה במאה שערים, פשוט עכשיו הקיצונים רוצים להחיל את החוקים של השכונה הבדלנית בכל הבירה"

זה רק אני או שבית המשפט העליון השתגע? לאיפה רוצים לקחת אותנו, לאיראן? לאייתוללות? לאיזה מצב אבסורד נקלעה מדינת ישראל ששופט העליון אליקים רובינשטיין מודיע שבכוונתו להכשיר את הטומאה הזאת ששמה "קווי מהדרין" במסווה של פסיקה דתית והתחשבות ברגשות החרדים, אך למעשה באה רק לבדל ולפלג, ואין לה שום טיעון הלכתי סביר?

  

הרעיון שבמדינת ישראל יתקבל חוק שמאשר הפרדה כל-כך ברוטלית בין גברים לנשים במתחם ציבורי שאמור לשרת את כל הקהלים הוא אסון להמשך הדמוקרטיה. ומצטער על הפומפוזיות, אבל אני בכלל לא חושב שאני מגזים. 

 

אני לא מקבל את העובדה שרוב אלו שמשתמשים בתחבורה הציבורית משתייכים למגזר הדתי, ומכאן שיש התחשבות ברגשותיהם. הרי עד כה לא חסרו קולות רבים של מתנגדים שהשתמשו בקווים אלו, כולל חרדים בעצמם, ונאלצו בתמורה לספוג עלבונות, קללות ואפילו מכות. והכל, נזכיר, בגלל זכותם הבסיסית לנסוע בתחבורה ציבורית ולבחור את מקום הישיבה המועדף.   

 

הקצנה

מעבר לכך, הסיבה הזו כלל לא צריכה להוות שיקול כלשהו. ישראל היא לא חמאסטן, ולא יכול להיות שתהיה הפרדה במקומות ציבוריים. עכשיו זה ישיבה באוטובוס, מחר זה רעלות, מחרתיים זה מדרכות נפרדות. אה, סליחה, זה כבר קורה במאה שערים. פשוט עכשיו הם כבר רוצים להחיל את החוקים של השכונה הבדלנית בכל הבירה כולה. איפה נשמע דבר כזה? ובעיקר, איך נותנים לדבר כזה הכשר?

  

ומי אמר בכלל שגם הנשים מעוניינות בישיבה מאחור? מה, הן איזה פריט אסור וקול דומם שזורקים מאחרוי הגב כמו שאר הג'אנק? ואולי הן בכלל רוצות לשבת מקדימה, אך קולן נידם והן מפחדות לפצות פה מפחד שלטון הגברים השתלטני? 

 

הציבור החרדי הולך ומקצין מול עינינו והופך לקבוצה מסוכנת, שלא רק מבקשת לחיות את חייה בצורה מסוימת אלא מעוניינת לכפות אותה על הציבור כולו. הכשר לכך רק ייתן להם לגיטימציה לבדלנות נוספת. צריך לשים לזה סוף ובהקדם כי הסכנה לשפיותה של מדינת ישראל הולך וגובר עם החלטות הזויות כאלה.

 

אני מקווה שיקומו הקולות השפויים במגזר, כמו זה של ח"כ אמסלם, ויביעו תערומת על ההחלטה הנוראית הזאת. אה, עזבו, אמסלם כבר מספיק מנודה בקהילה בגלל שביטא דעות נאורות ולא חשוכות. אני כבר כמעט בטוח שאחרי הלינץ' שעשו לו כבר אף רב שפוי לא יעז לקום ולומר את האמת – קיצונים נמאסתם!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קווי המהדרין.
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים