שתף קטע נבחר

בר-לב נחקר שעות: לא מתכוון להשעות את עצמו

הניצב החשוד בתקיפה מינית של המתלוננת א' נחקר כבר יותר משלוש שעות במשרדי מח"ש. בצמרת המשטרה מדגישים כי עד שיועבר לידיהם חומר החקירה בעניינו, לא תישקל השעייתו. גם הוא לא מתכוון ללכת לשום מקום. מקורביו: "אין סיבה"

המשטרה לא מתכוונת לדון בהשעיית הניצב החשוד, והוא לא מתכוון להשעות את עצמו. המועמד למפכ"לות, ניצב אורי בר-לב, החשוד בתקיפה מינית של המתלוננת א', נחקר במשרדי מח"ש בירושלים מאז שעות הצהריים (יום ב') ובהמשך אף צפויים החוקרים לעמת בינו לבין המתלוננת. א' הגיעה אף היא למשרדים, לאחר שמסרה עדות במכונת אמת, שחיזקה את טענותיה.

 

משעות הבוקר עוסקים במערכת אכיפת החוק בשאלה האם בכוונת השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, להשעות את בר-לב מתפקידו בשל החקירה המתנהלת נגדות. בעקבות הספקולציות בעניין, הבהיר דובר המשטרה, כי "בהתאם לנהלים, העניין ייבחן ויישקל רק לאחר שחומר החקירה יועבר ממח"ש".

 

בר-לב עצמו לא מתכוון בינתיים ללכת לשום מקום. בשיחות סגורות אמר הניצב כי אינו סבור שהוא צריך להשעות את עצמו וכי אין שום סיבה לכך. מקורביו אמרו ל-ynet כי "בר לב לא עשה שום דבר ואין שום סיבה שישעה את עצמו. היום אחרי החקירה כולם יראו את צדקתו".

 

לפני כניסתו לחקירה במח"ש, אמר בר-לב על הפרשה שמסעירה את המשטרה: "הגעתי לארץ מיוזמתי, כשאני לא חמוש במשרדי יחצ"נות ובסוללת עורכי דין. אני בא עם האמת שלי, והיא תנצח". בהמשך היום עשוי בר-לב לעבור גם בדיקת פוליגרף.

 

היועץ המשפטי לממשלה ממשיך להתעסק בפרשה, שמאיימת להשפיע גם על מינוי המפכ"ל הבא. לאחר שהודיע על פתיחת חקירה פלילית נגד הניצב ועל עצירת הליך מינוי המפכ"ל, כתב היום היועץ יהודה וינשטיין כי אין להגביל את החקירה בזמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-לב, היום בכניסה לחקירה במח"ש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים