שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מצילת פלמחים מתגייסת למען עמק ססגון
  עדי לוסטיג, ממובילות המאבק נגד בניית כפר הנופש בפלמחים, הצטרפה למתנגדים להקמת הפרוייקט המלונאי בבקעת תמנע וקוראת לשר להגנת הסביבה להרתם לנושא

  רגע לפני שיוצגו המסקנות באשר לחלופות לבניית הפרויקט המלונאי בעמק ססגון שבבקעת תמנע - עדי לוסטיג, ממובילות המאבק הציבורי המוצלח להצלת חוף פלמחים, מצטרפת למתנגדים להקמת הפרוייקט שאמור להיבנות במקום.

   

   

  "הטלפון הראשון שעשיתי כשגיליתי את הדחפורים עולים על חוף ילדותי, היה לחבר'ה מעמק ססגון, שסייעו לי מהרגע הראשון", מספרת לוסטיג, "טיילתי באזור מספר פעמים והתפעלתי מיופיו הייחודי והמרגש. כשהבנתי שאני יכולה לסייע פה - נרתמתי. אני סבורה שיש חלופות שפגיעתן בסביבה אינה כה חמורה".

   

  לוסטיג מוסיפה ופונה אל השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, להתגייס לנושא. "אני קוראת לשר לדאוג לאינטרס הציבורי הרחב – טבע פראי ובתולי גם לדורות הבאים ולא פיתוח דורסני שלא מתחשב בסביבה. חייבים להבין שאי אפשר לפתח פה כמו בחו"ל כי זו מדינה פצפונת".


  לוסטינג (משמאל) עם חברי המאבק נגד הבנייה בפלמחים

   

  ערן שפירא, מהועד להצלת עמק ססגון, שמזה שלוש שנים פועלים להעתיק את מיקום המלון, מוסר כי "המאבק להצלת עמק ססגון והמאבק להצלת חוף פלמחים, הם חלק מתופעה שבה הציבור בישראל אינו מוכן לשתוק יותר על חיסול שטחי טבע פראיים, שגם להם זקוק האדם. יש חלופות ראויות להקמת המלון ואין צורך להחריב את העמק. אנו מקווים שהשר להגנת הסביבה יעזור לנו".

   

  בקרוב: ההכרעה

  הפרויקט התיירותי שמתוכנן בעמק הוא פרי יוזמה של חברה בבעלות המלונאי יואב איגרא, שרוצה להקים את מה שהם מכנים "מלון אקולוגי". התוכנית המקורית אמורה היתה להשתרע על שטח של כ-200 דונם בעמק ססגון שליד פארק תמנע בערבה - קרובה בחלקה האחד לשטח שמורת טבע ובחלקה השני לשטחים מופרים שנפגעו מפעולות כרייה בעבר. 

   

  בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, שנדרש לסוגיה בעקבות עתירה של עמותת "אדם טבע ודין", קבע כי האישור שניתן לתוכנית המלון התקבל שלא כדין. בית המשפט קבע עוד כי התוכנית חרגה בהרבה מהאישור שניתן לה על פי חוק - וכי אישור זה תקף לבנייה על פני 24 דונם בלבד.

   

  בעקבות אותה פסיקה, הוחזר הנושא לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בדרום - שהורתה על בחינה מחודשת של אתרים חלופיים לפרויקט. בהחלטת הוועדה נקבע, כי במסגרת בדיקת החלופות תבחן גם האפשרות שלא לאשר את הפרויקט כלל. בעקבות החלטת בית המשפט, מונה מומחה חיצוני ובלתי תלוי, שבחן את סוגיית המיקום והחלופות ושאמור להציג את מסקנותיו בקרוב.

   

  לא ניתן היה להשיג את תגובת קבוצת איגרא עד למועד פרסום הכתבה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדי לוסטיג
  צילום: אבי מועלם
  לוסיטג (משמאל) וערן שפירא, מהוועד להצלת העמק
  צילום: יובל פן
  מומלצים