שתף קטע נבחר

חצי ממי שניסו לעבור חברת סלולר - התייאשו

החלטתם לעזוב את חסרת הסלולר וויתרתם באמצע התהליך? אתם לא לבד: מנתוני סקר חדש שהזמינו משרד האוצר ומשרד התקשורת עולה כי 44% מהישראלים שניסו לעבר חברה התייאשו. ח"כ אקוניס אופטימי: "מפנה כבר בשנת 2011"

ניסיתם לעבור חברת סלולר והתייאשתם באמצע? אתם לא לבד. כ-44% מהישראלים שניסו לעבור חברת סלולר ויתרו או התחרטו באמצע ההליך - כך עולה מסקר של חברת הייעוץ שלדור שהזמינו משרדי התקשורת והאוצר, כחלק מניתוח של התחרותיות בשוק הסלולר.

 

 

מדובר בשיעור הגבוה פי ארבעה ויותר ממדינות האיחוד האירופי בהן בוצע סקר דומה.

 

הנתונים המקבילים במדינות אחרות הם 10% בפינלנד; 7% בגרמניה, בלגיה, ספרד, אוסטרליה ואיטליה; 6% בדנמרק; 5% בצרפת; 4% בהולנד, 3% בהולנד, יוון, בריטניה ואירלנד; -ו1% בלבד בפורטוגל.

 

נתונים אלו וממצאים נוספים היוו בסיס לשורת רפורמות שמוביל משרד התקשורת, בראשות השר משה כחלון, בחוק ההסדרים.

 

"כשל ברור בתחום"

היום תחל ועדת הכלכלה של הכנסת לאשר את השינויים שמציעה הממשלה ליישם בשוק הסלולר, ובהם הכנסת מפעיל רביעי, והגבלת קנסות היציאה ל-10% מסך התשלומים שנותרו ללקוח כלפי החברה.

 

יו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס, מסר אתמול ל"ממון:" "בישראל יש כשל שוק ברור בתחום הטלפוניה הסלולרית. הוא ברור מהעובדה שאין מעבר בין החברות השונות, לנוכח קנסות היציאה המטורפים שהופכים את המעבר ללא כדאי".

 

לדבריו, "שורת החוקים שנעביר בשבועיים הקרובים בוועדה, בתוספת הכניסה הצפויה של המפעילים הוירטואליים, תוביל למפנה בשוק כבר ב-2011: התחרות תגבר, המחירים יירדו והציבור ירוויח".

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
פי 4 ממדינות האיחוד
צילום: index open
מומלצים