שתף קטע נבחר

מירס לבג"ץ: אל תקפיאו את דמי הקישוריות

החברה יוצאת נגד חברות הסלולר שעתרו לבג"ץ בדרישה לצו ביניים שיקפיא את ההפחתה. לטענת החברה, "חברות הסלולר נהגו עד כדי חוסר ניקיון כפיים" בהשתהות בהגשת העתירה

חברת מירס יוצאת נגד חברות הסלולר: החברה הודיעה היום (א') לבג"ץ, כי היא מתנגדת לבקשת חברות הסלולר הגדולות להוציא צו ביניים שיקפיא את הפחתת דמי הקישוריות ב-1 בינואר 2011. מירס היא אחת מ-19 גופים, ובהם משרד התקשורת, משרד האוצר והמפעילים הוירטואלים, שנתבקשו להשיב על עתירות שלוש חברות הסלולר, שהוגשו לבג"ץ לפני שבועיים בניסיון לעצור את ההפחתה בדמי הקישוריות.  

 

החברה טוענת, שהעתירות שהגישו סלקום, פרטנר ופלאפון, נגד הפחתת דמי הקישוריות פוגעות בתחרות. לטענת החברה, מדובר בניסיון לעצור כניסתם של מפעילים חדשים ווירטואליים ובעלי תשתית עצמאית לענף הסלולר, וכי הנזק שייגרם לציבור כתוצאה מהוצאת צו ביניים גדול יותר מהנזק שייגרם למפעילות הגדולות.

 

אבל יש לזכור כי בניגוד אליהן, מירס תרוויח מההפחתה בדמי הקישוריות, שכן תיסלל אז דרכה להתמודד על קבלת תדרים במסגרת מכרז שפורסם על ידי משרד התקשורת למפעיל סלולרי חמישי.

 

למירס, שלה יש כיום יכחצי מיליון מנויים; רובם ארגונים, מוסדות ועסקים, ומיעוטם לקוחות פרטיים, אין כרגע רשת דור שלישי. אם תזכה במכרז זה, היא תוכל להסתייע בשנים הראשונות ברשתות המפעילות הקיימות, ועל כן  גובה דמי הקישוריות קריטי לה.

  

עקב כך, מירס חוברת לשר התקשורת ויוצאת גם היא נגד חברות הסלולר הגדולות, באומרה כי הן השתהו בצורה מתמיהה העולה עד כדי "חוסר ניקיון כפיים", שכן כולן המתינו למעלה מחודשיים ובצורה מפליאה הגישו כמעט באותו יום את עתירותיהן.

 

למה שהציבור יפסיד יותר?

בעתירותיהן, החברות טוענות לפגיעה ברווחיותן בשל הפחתת דמי הקישוריות, התשלום שמפעיל סלולר אחד משלם למשנהו על העברת שיחה, ב-74% ל-6.87 אגורות לעומת 25 אגורות היום. אולם מירס טוענת כי במשך שנים גובה דמי הקישוריות לצרכן היה גבוה מעלות השיחה, וכי המשך המצב פירושו נזק של מאות מיליונים לציבור הרחב. המאבק, מציינת מירס, אינו רק בין חברות הסלולר למשרד התקשורת כי אם ובעיקר אל מול תושבי מדינת ישראל.

 

בעתירותיהן, חברות הסלולר מסכימות כי גובה דמי הקישוריות אמור לרדת ל-14 אגורות. מירס טוענת כי אם 14 אגורות זה המחיר הסביר, ההפסד של הציבור יהיה הפער בין 25 ל-14, קרי 11 אגורות. בעוד שההפסד שחברות הסלולר יספגו אם דמי הקישוריות יהיו 6.87 אג' כפי שקבע משרד התקשורת, יהיה 7 אגורות בלבד. אם כך מדוע הן מעוניינות שהציבור יפסיד יותר? לכן, לפי מירס, אין מקום לקבל את בקשתן לתת צו ביניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים