שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: ויז'ואל פוטוס

  נתניהו נחשף ומסביר: חילופי שטחים - רק בהסכם

  רה"מ, שבמסמך נכתב כי הוא תומך בקונספט של חילופי קרקעות, אמר כי הוא מוכן לפשרות טריטוריאליות רק בהסכם שלום עתידי. ח"כ אלדד: "נתניהו, שדורש מן הערבים לומר אמת, צריך לעשות זאת בעצמו"

  מתרץ את הדליפה. במסמך שנחשף בויקיליקס אמר ראש הממשלה לאמריקנים כי הוא תומך ברעיון של חילופי שטחים וכעת הוא מנסה להסביר למה התכוון. מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום המברק באתר ההדלפות כי כוונתו של בנימין נתניהו היתה שהוא יהיה מוכן לפשרות טריטוריאליות במסגרת הסכם שלום עתידי.

   

   

  "זו היתה מדיניותו הגלויה של נתניהו, זוהי מדיניותו כיום וגם בפגישה בפברואר 2009 הוא לא ביטא שום עמדה אחרת", נמסר בהודעת הלשכה. "כל פרשנות אחרת לדברים אינה נכונה ואינה מייצגת את עמדתו של ראש הממשלה". במסמך נכתב כי נתניהו תומך בקונספט של חילופי קרקעות, ואינו רוצה לשלוט על הפלסטינים בעזה ובגדה המערבית.


  מתוך המסמך. לשכת נתניהו: זו מדיניותו הגלויה

   

  גם ראש האופוזיציה, ציפי לבני, התייחסה למסמכי ויקיליקס, בדבריה ביום עיון לזכרו של הרמטכ"ל לשעבר, רפאל איתן. "רפול מזכיר הנהגה שאומרת בתוך החדר ומחוץ לחדר את אותם הדברים, ככה היא לא חוששת מהדלפות של ויקיליקס, רפול בטח לא היה חושש מזה", אמרה לבני. "אנחנו מתגעגעים לא רק אליו כאדם, אלא לציונות של אדמה, של חיילות טובה ושל אותם ערכים שהביא איתו לפוליטיקה".

   

  "בישראל יש פוליטיקאים שאומרים לפני בחירות דבר אחד ואחרי בחירות אומרים דבר אחר", הוסיפה לבני. "אלה אותם פוליטיקאים שלא יודעים להגיד לא למפלגות סקטוריאליות ומפילים חוקים כמו חוק המשתמטות".

   

  ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי הגיב בבוטות להדלפה החדשה: "מסמכי ויקיליקס חושפים את פניו של נתניהו, שמוריד את המושג מנהיגות ריבונות לשפל המדרגה בכניעה שלו מול הממשל האמריקני. הנכונות שלו למסור שטחים ריבוניים של מדינת ישראל לאויב בשם 'חילופי שטחים' היא עוד סימן להתפוררות האידאולוגית של הליכוד".

   

  חבר סיעתו, ח"כ אריה אלדד, הוסיף: "יצא המרצע מן השק, נתניהו הונה את בוחריו. נתניהו, שדורש מהערבים לומר את האמת בפומבי על איראן, נדרש להקדים ולעשות זאת בעצמו".

   

  בהכנת הכתבה השתתף אחיה ראב"ד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. מסביר
  צילום: ירון ברנר
  לבני. משווה
  צילום: דנה קופל
  מומלצים