שתף קטע נבחר

פנייה לשר ישי: טפל באפליה - או שנחזור לבג"ץ

יו"ר עמותת "נוער כהלכה" מזהיר כי בכוונתו לעתור לבג"ץ אם לא תמוגר האפליה העדתית במוסדות החינוך החרדיים. בפנייה חריפה ליו"ר ש"ס הוא מאשים אותו ב"מס שפתיים וחוסר רצון אמיתי לטפל בתופעה"

מתחדש המאבק באפליה העדתית: עם פתיחת ההרשמה ללימודים במוסדות החינוך החרדים, פונה יו"ר עמותת "נוער כהלכה", יואב ללום, ליו"ר ש"ס אלי ישי, בדרישה להקים ועדת רבנים למיגור התופעה, כפי שהתחייב בעיצומה של פרשת עמנואל. ללום מזהיר כי בכוונתו לעתור לבג"ץ בעקבות מקרים נוספים של גילויי גזענות שבהם הוא מטפל.

 

יו"ר עמותת "נוער כהלכה" הוסיף כי הוא מצפה מישי ומחבריו למפלגה להעביר את ילדיהם למוסדות חינוך ספרדיים, כפי שציווה עליהם מנהיגם הרוחני, הרב עובדיה יוסף.

 

במכתבו מתאר יואב ללום מציאות עגומה, כאשר זמן קצר לאחר פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ב, כבר הצטברו על שולחנו תלונות על הליכי קבלה לקויים, המנוגדים להנחיות משרד החינוך. תלונות אלו מצטרפות, לדבריו, לכמה מקרים בהם תלמידות ספרדיות נמצאות ללא מסגרת – חלקן מתחילת שנה זו וחלקן עוד משנת תש"ע, ובסך הכל בין חצי שנה לשנה וחצי. "קציני הביקור הסדיר הפועלים ברשויות המקומיות ונתונים לסמכות משרדך (הפנים) – קצרה ידם מלהושיע", כתב ללום לישי.

  

היכן לומדות בנות הח"כים?

על פי יו"ר "נוער כהלכה", כל הבטחות השר לטפל בנושא נתגלו כ"מס שפתיים בלבד", והוא מאשים אותו כי בכך פעל "בניגוד לאינטרס הציבורי הספרדי". עוד הוא טוען: "מנהלי הסמינרים משוכנעים כי כל התבטאויותיך בנושא נעשות רק מלחץ פנים-תנועתי, ולא מתוך רצון אמיתי וכן לפתור את העניין, בהתאם להוראת מועצת חכמי התורה".

 

ללום מזהיר כי "בהוראת רבותינו ולאור האמור, נפעל למיגור התופעה הבזויה של אפליית בנות ספרדיות לרעה במוסדות החינוך החרדיים בכל דרך שיביא לפתרונה, לרבות - אם לא תהיה ברירה אחרת - באמצעות פנייה לאפיקים משפטיים (ככל הנראה בשבועות הקרובים)".

 

הוא ציין כי בניגוד לעבר, ישי לא יוכל לטעון כי לא התבקש לטפל בנושא קודם הגשת העתירה."בהזדמנות זו", חותם ללום בעקיצה, "נודה לך אם תודיענו האמנם כל השרים והח"כים של ש"ס אכן העבירו את בנותיהם למוסדות החינוך של 'מעיין החינוך התורני', כמצוות מרן הראשון-לציון הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א, נשיא מועצת חכמי התורה".

 

"ממתין לשיתוף פעולה"

מש"ס נמסר בתגובה כי מכתבו של ללום לא הגיע לשר. "לגופו של עניין, השר אלי ישי שלח מספר לא מבוטל של מכתבים ופניות חוזרות לחברי הכנסת החרדיים במטרה להביא להקמת ועדת רבנים משותפת לציבור האשכנזי והספרדי, והוא ממתין לשיתוף פעולה מצדם".

 

כזכור, לפני כחודשיים, בעיצומה של פרשת עמנואל, שיגר השר ישי מכתב לחברי "יהדות התורה", בו קרא להקים ועדת רבנים משותפת לאשכנזים ולספרדים בציבור החרדי, בניסיון למנוע מקרים של אפליה עדתית במוסדות החינוך במגזר.

 

עוד אמרו בש"ס, כי הם מזמינים את הציבור לפנות לחברי המפלגה בכל מקרה של אפליה עדתית בחינוך החרדי, והתלונות יטופלו בלי קשר לניסיון להקים ועדת רבנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יוכל להגיד שלא ידע. ישי
צילום: גיל יוחנן
"היכן לומדות בנות הח"כים של ש"ס?"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים