שתף קטע נבחר

קדימה לפוליטיקה: דן חלוץ התפקד ויתמודד

מהיום דן חלוץ הוא חבר בקדימה. הוא חתם על טופס התפקדות והגיש למנכ"ל המפלגה. חלוץ יתמודד כמו כולם בפריימריז, ועלול לאיים בעיקר על מעמדו של שאול מופז כ"ביטחוניסט". יו"ר המפלגה לבני התקשרה לברך

הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, הוא מהיום (ה') חבר בקדימה. בצהריים חתם על טופס ההתפקדות והגיש אותו למנכ"ל המפלגה, משה שחורי.

 

יו"ר המפלגה, ציפי לבני, שוחחה לפני זמן קצר עם חלוץ ובירכה אותו על החלטתו להצטרף לקדימה. "מדינת ישראל נמצאת בימים של הכרעות חשובות ביחס לעתידה, וקדימה היא האלטרנטיבה האמיתית שתקדם את ישראל לעתיד טוב יותר. אני מברכת אותך על הצטרפותך לחברי המפלגה, עמם נפעל לשיפור פניה של ישראל.

 

"הצטרפותך היא עדות נוספת למגמה הולכת ומתחזקת של אנשים המזדהים עם עקרונותיה של קדימה, ואני בטוחה כי רבים וטובים נוספים יצטרפו לשורותינו ויתמודדו במסגרת קדימה בכל תחומי הפעילות. יש לברך על נכונותך להמשיך ולתרום למען הציבור והחברה בישראל", הוסיפה לבני.


חלוץ עם מנכ"ל המפלגה, משה שחורי (צילום: איציק אדרי)

 

חלוץ החל לאסוף כספים מתרומות עוד לפני שנכנס לפוליטיקה, על מנת להכין לעצמו תשתית כספית וארגונית. הוא יתמודד בפריימריז כמו כל אחד מחברי קדימה, ללא שריונים.

 

כניסתו של חלוץ עשויה לסמן איום על המעמד של שאול מופז כ"ביטחוניסט" של קדימה. מופז מונה רק אתמול ליו"ר ועדת החוץ והביטחון. בפני חלוץ משימה גדולה ומורכבת, שכן מעמדו הציבורי טרם שוקם, בעקבות מלחמת לבנון השניה. הוא זוכה לתמיכתה של יו"ר המפלגה, ציפי לבני, שמאמינה כי הגעתו לקדימה היא מהלך נכון מבחינה ציבורית ופוליטית. לבני, התייחסה באחרונה פומבית לרעיון: "הוא ראוי בעיני ואנחנו צריכים אנשים ראויים בפוליטיקה".

 

בקיץ האחרון השתתף חלוץ לראשונה באירוע ציבורי של קדימה, כחלק מההכנות שלו לקראת כניסתו למערכת הפוליטית בתקופה הקרובה. לא כולם בקדימה מאוהבים ברעיון הצטרפותו.

בכירים במפלגה כבר ציינו כי "הוא לא מגיע לגמרי צחור. אנשים עדיין זוכרים את מלחמת לבנון השניה, וגם את דו"ח וינוגרד. שיקום מעמדו הציבורי בקדימה עלול לפגוע בטווח הארוך בקדימה". 

 

הצטרפותו של חלוץ לקדימה מתקיימת בשעת משבר בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות הפרסומים על מעורבות רעייתו בניהול הלשכה. גורמים המקורבים לנתניהו האשימו את אשתו של ראש הממשלה כי בשל התנהלותה "היא מפרקת את הלשכה". גורמים בחוגים הקרובים לנתניהו אמרו כי שלושה אנשים מוזכרים כמי שעשויים לעזוב - מזכיר הממשלה, צבי האוזר, ראש אגף ההסברה, ניר חפץ, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי. אמש דווח ב-ynet כי יועציו של נתניהו התכנסו לישיבת חירום בנושא הפרסומים האחרונים. היועצים אף תועדו מגיעים לפגישה, שאותה הכחיש נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממריא לפוליטיקה. חלוץ
צילום: איציק אדרי
ברוך הבא. לבני
צילום: דנה קופל
מומלצים