שתף קטע נבחר

אפילו הפלסטינים מסייעים בכיבוי השריפות

כוחות כיבוי פלסטינים השתתפו בפעילויות הכיבוי, בעיקר באלה שנערכו בכפרים ברטעה וטייבה הסמוכים. בתוך כך, גורמים ברשות הפלסטינית מגנים את העמידה לצד "מדינת העכביש"

מצרים, ירדן, טורקיה והפלסטינים מסייעים. בנוסף לעזרה הרבה לה זוכה ישראל ממדינות אירופה, כמו גם לזה ממדינות האזור כדוגמת מצרים, ירדן ואף טורקיה בהשתלטות על השריפות המשתוללות בצפון, סיוע נוסף הגיע ממקור מפתיע: הרשות הפלסטינית.

 

שירותי הכיבוי הישראלים הפנו כוחות לאזור הכרמל, ומפקד ההגנה האזרחית הפלסטינית, אחמד ריזק אבו רביע, מסר כי מספר רכבי כיבוי פלסטינים השתתפו בפעילות כיבוי האש במיוחד באזור הכפרים הפלסטיניים הסמוכים ברטעה וטייבה.

 

לעדכונים האחרונים ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

ריזק אמר כי צוותי הכיבוי הפלסטינים הצליחו לכבות את האש מחוץ לכפר ברטעה, כמו גם את זו שבערה בתוכו. כאמור, גם היום משתתפים הכוחות בכיבוי האש בסמוך לכפרים. ריזק ציין כי "מדובר באסון אנושי", וכי "הצד הפלסטיני מגיש בצינורות הרשמיים את העזרה שהוא יכול להגיש".

 

בתוך כך, ולמרות הודעת הצער שהביע ראש הממשלה

הפלסטיני ונכונות מספר מדינות ערביות, בראשן ירדן, להגיש עזרה במלאכת הכיבוי, תקף היום בכיר פלסטיני המזוהה עם הג'יהאד האסלאמי, את אותם מנהיגים ערבים ש"ליבם נמלא רחמים על האסון הציוני" והציעו עזרה לצד הישראלי.

 

"אין צורך לומר לכם כמה שמחים אנו היום שיותר מ-40 צוערים שהתעללו באסירים והאכילו אותם את כל סוגי העינויים נהרגו בשריפה הזו. לא פגשנו את רחמיכם כשישראל תקפה אותנו. תנו לאש לכלות את מדינת העכביש", אמר בתיאור הלקוח מדבריו של מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, שנהג לתאר את ישראל כ"קורי עכביש שניתן לפרק ולחסל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בהרי הכרמל. עזרה מהפלסטינים
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים