שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אש במלון יערות הכרמל: "סוף לפנינה בטבע"
  מנכ"לית המלון בכרמל, שעלול לעלות באש בשריפה, אמרה ל-ynet כי אתמול בבוקר הם היו אופטימיים. "בבוקר הכל נראה רגוע, היה עשן מסביב. אבל אחר-הצהריים האש חזרה לכל מיני פינות סביב המלון. סיפרו לנו שכל גלאי העשן פועלים"

  אחד המלונות הוותיקים באזור הכרמל - בסכנה: מנכ"לית מלון יערות הכרמל, איה גרונדמן, אמרה הלילה (שבת) ל-ynet כי כוחות הכיבוי הודיעו כי המלון אפוף עשן וכל הגלאים מצפצפים. "הם לא אמרו שהמלון בוער, אבל הבנתי שהמצב לא טוב ושהאש כבר שם", היא אמרה.

   

  בשל האש הכבדה באזור, קיבלו מוקדם יותר צוותי כיבוי הנחיה לעזוב את אזור המלון, מחשש שהמקום יעלה באש. גרונדמן סיפרה כי הכבאים אמרו שיש אור במלון ושהאש טרם הגיעה אליו, אך היא מתקרבת. "אני לא יכולה להשוות את זה לחיי אדם, אבל כל-כך חבל לי. המלון הזה הוא פנינה שנמצאת בתוך הטבע ובמשך השנים חי איתו בשלום. כנראה שהיום הסיפור נגמר".

   

  אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

   

  גרונדמן סיפרה כי ביום חמישי פונה המלון מאורחים. "בסביבות השעה 19:00 בערב עזבנו. ירדנו דרך היער, כי כבר לא יכולנו לצאת בדרך הראשית של בית אורן ונסענו דרך ניר עציון. ישבנו ליד החפ"ק כל הלילה וקיווינו שהאש תשנה כיוון". היא הוסיפה, שהבוקר הצוות הגיע שוב למלון. "נדמה היה שזה יום חדש והיינו אופטימיים. נכנסנו למלון, עשינו סיבוב, ראינו שהכל בסדר, והמלון עומד בשיא הדרו ובשיא יופיו".


  צילום לווין של האש (צילום: AP)

   

  היא סיפרה שהאש היתה רחוקה. "הכל נראה רגוע, היה עשן מסביב, אבל במרחק גדול. לאורך כל היום האש שיחקה במלון, התקרבה והתרחקה, אבל לקראת שעות הצהריים המאוחרות זה כבר נראה נורא והאש כבר הגיעה לפתח המלון, אבל אז המטוסים הגיעו וכיבו את האש. בשלב הזה היתה תקווה, אמנם זהירה ואופטימית, אבל חשבנו שהמלון ניצל וקרה נס".

   

  בהמשך היום, אנשי הצוות עזבו את המקום שוב. "ירדנו דרומה לכביש 4, ואז נסענו לנחשולים, משם צפינו במלון במשקפות. לקראת השעה 17:00 אחר-הצהריים כבר לא היה עשן והתחלנו לשמוח, אבל פתאום התחלנו לראות את האש חוזרת לכל מיני פינות סביב המלון. התחלנו לשגע את כל העולם, דיברנו עם הכבאים למעלה, הפעלנו את כל מי שיכולנו כדי לקבל מידע. לא נתנו לנו לעלות למעלה, ורצינו לדעת מה קורה".


  מטוס כיבוי מעל המלון (צילום: ג'ורג' גינסברג)

   

  על הסיכוי שהמלון יעלה באש, אמרה גרונדמן: "הבנו שיש הרבה כבאיות מסביב למלון, אבל בשלב מסוים, כנראה שהאש סיכנה את הכבאים והורידו משם 20 כבאיות בערך. אני מרגישה כאילו חלק ממני הלך. אני עובדת במלון שנה וחצי, אבל אני מאוד קשורה למקום הזה. אני עובדת 22 שנים במלונאות, וזה מלון מאוד מיוחד, זה מלון שנבנה ב-1964, מלון של פעם, מהדור הישן-החזק. זה מלון עם אופי, אין מלונות כאלה. אבל כנראה שזה לא מספיק".

   

  "אני לא אופטימי"

  מנכ"ל ישרוטל, ליאור רביב, סיפר שעזב את המקום אמש ב-19:00 בערב. הוא שיבח את צוותי הכיבוי: "הם, עבדו קשה מאוד, וניסו ליצור שבילים שיחסמו את האש, כשטרקטורים פעלו כל הזמן בניסיון לחשף את השטח. אבל כרגע אני

   לא אופטימי, לפי המידע שזורם אלי כל אמצעי ההגנה שנקטנו ב-48 השעות האחרונות - נפרצו". גם הוא אמר שבשעות אחר-הצהריים צוות המלון היה אופטימי, "אבל הלילה הכל ירד לטימיון".

   

  הוא אמר כי צוות המלון תמיד נמצא בכוננות גבוהה לאירועים מסוג זה. "אבל מול מה שקרה בשטח, האש כל-כך חזקה, כל-כך עוצמתית, זה כוח אדיר ששום מערכת כיבוי והגנה מקובלת לא יכולה לעמוד מולו. אנחנו מקווים לנס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אש ליד המלון
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  מטוסי כיבוי. הרחיקו את האש ביום
  צילום: אנדריי גולדיס
  מומלצים