שתף קטע נבחר

הרב עובדיה רומז: השריפה - בגלל חילול שבת

בשיעורו השבועי ציטט הרב עובדיה יוסף מהגמרא, ואמר: "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת". הוא אף המליץ על תיקון - ללמוד תורה, לעשות מעשים טובים ולחזור בתשובה

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, רמז הערב (מוצ"ש) כי השריפה המשתוללת בכרמל היא עונש משמיים על עבירות דתיות של תושבי האיזור. בשיעורו השבועי לימד הרב קטע ממסכת שבת שבתלמוד הבבלי, שבו נאמר כי "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת". 

 

"כמה בתים נהרסו שכונות שלמות הלכו לאיבוד - הכל בהשגחה", אמר הרב ואף המליץ על תיקון: "צריך ללמוד תורה, לעשות מעשים טובים, לחזור בתשובה, לשמור שבת ולדעת את כל ההלכה, ובזכות זה ה' ישלח רפואה שלמה". עוד איחל בדרשתו ש"נהיה חומת אש סביב - אש של כבוד, ולא אש שורפת".

 

ביום שישי נכתב בעיתונות החרדית כי האירועים הקשים הם "אות משמים". במאמר המערכת של היומון החסידי "המודיע" נכתב כי השריפה היא אירוע "המחייב כל אחד בעם ישראל לערוך חשבון נפש על מעשיו, ולשאול את עצמו האם הוא שגרם לאסון". תחת הכותרת "מי באש" נכתב שם: "העת הזו היא שעה ראויה לחשוב כל אחד חשבונו של עולם, לעשות את הנדרש, לעשות לשיפור המעשים

והטבת האורחות".

 

בעיתון "המבשר" כתבו כי ככל הנראה יוקמו ועדות לחקירת האירועים, אך "בל לנו לשכוח כי ישנם דברים שאינם בשליטת אנוש".

 

על פי מערכת העיתון, "בעגה המשפטית זה נקרא 'כוח עליון', ואנו יודעים כי יש מכוון מלמעלה, אשר בלעדיו אין אדם נוקף אצבעו מלמטה. ההשגחה העליונה היא שזימנה את הדברים והביאה את חומרת דרגתם לאן שהגיעו... אות האזהרה שנשלח אתמול ממרום מצטרף לאות האזהרה הקודם, כשאנו כבר בעיצומה של עצירת גשמים... אותות האזהרה נשלחו כדי לעורר, כדי להקיץ נרדמים משנתם... כל אחד נדרש להסיק מסקנות ולפשט עקמומיות שבלב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף. "הכל בהשגחה"
צילום: גיל יוחנן
בגלל עבירות?
צילום: אגף המבצעים של משטרת ישראל
מומלצים