שתף קטע נבחר

תקציב הכנסת צמח: כמה עולה הכיבוד לוועדות?

תקציב 2011 של בית המחוקקים גדל ב-50 מילון שקל. לרכישת בניין הכנסת הישנה הוקצו 81 מיליון. בעידן הדיגיטלי, על צילום מסמכים יוציאו 750 אלף שקל

בעוד שתקציב מערך הכיבוי  קפא, תקציב הכנסת תפח בעשרות מיליונים בלי שום בעיה: תקציב בית המחוקקים הישראלי שאושר היום (ב') עומד על כ-546 מיליון שקלים - עלייה של 50 מיליון שקלים לעומת תקציב השנה החולפת.

 

 

בין ההוצאות המרכזיות בשנה הקרובה: רכישת הכנסת הראשונה - בית פרומין - ושיפוצה בעלות של 81 מיליון שקלים; תקציב פעילות הח"כים שיעמוד על כ-112 מיליוני שקלים; 22 מיליון לשידורי ערוץ הכנסת, וגם 730 אלף שקלים שיוקצו לכיבוד בוועדות הכנסת.


סעיף שכר העובדים עלה ב-21 אחוז (צילום: גיל יוחנן)

 

למה עוד משמשים כספי הציבור? בסעיף הוצאות שכר חברי הכנסת מפורטים סעיפי ההוצאה הכוללים תקציב לשכות, שכירת משרדים ותקשורת (13 מיליון), רכב לכל ח"כ (10.5 מיליון), אבטחה (6 מיליון), שכר דירה ובתי מלון לח"כים בירושלים (2.5 מיליון) ולימודי שפות לח"כים (120 אלף שקל). 

 

750 אלף שקל לצילום מסמכים

למרות שלא מעט ח"כים משקיעים בלימודי שפות, הם עדיין נזקקים לשירותי תרגום חיצוניים (100 אלף שקל) בבואם לקרוא חומר בוועדות. בכל הנוגע לאיכות הסביבה, נראה כי הבשורה לא הגיעה למשכן, ועל צילום מסמכים יוציאו בשנה הבאה נבחרי הציבור לא פחות מ-750 אלף שקלים. זה גם הסכום שתוציא הכנסת על אינטרנט, ואילו על מנת להישאר מעודכנים הוקצו 140 אלף שקלים על לקט עיתונות למען נבחרי הציבור.

 

סעיפים נכבדים נוספים בתקציב 2011 של כנסת ישראל כוללים תשלום גמלאות לח"כים (64 מיליון), מענקי פרישה (1.5 מיליון) והוצאות משמר הכנסת (כמעט 6 מיליון), כולל כביסה למדי השומרים.

 

עבודת הח"כים כוללת גם לא מעט דברים הקשורים בענייני מנהלה: פרסום,

הסברה, רכישת ירחונים, רכישת ספרים, דואר, טלפונים, נסיעות, הובלות, שכירת רכב - כל זה יעלה למשלם המסים 72 מיליון שקלים, עלייה של 14 מיליון שקלים לעומת השנה החולפת. 

 

מי שיכול לחייך לאחר אישור התקציב הם 450 עובדי הכנסת, שסעיף השכר שלהם עלה השנה ב-21 אחוז ל-121 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לומדים שפות. על חשבוננו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים