שתף קטע נבחר

הפרקליטים השובתים לנתניהו: "נאמן מונע מו"מ"

החרפה בשביתה המתארכת. יו"ר ועד פרקליטי המדינה ביקש מראש הממשלה להתערב במצב: "נאמן מונע קיום מו"מ שיוביל לסיום השביתה. עמדתו מעצימה את הנזקים"

שביתת הפרקליטים נמשכת כבר יותר משלושה שבועות, אבל היום (ה') חלה בה החרפה משמעותית. לאחר שהפרקליטים האשימו את שר המשפטים, יעקב נאמן, בכך שהוא מתנהג "כשר אוצר", שלח הערב יו"ר ועד העובדים שלהם מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בו טוען כי נאמן "מונע קיומו של משא ומתן".

 

יו"ר ועד ארגון פרקליטי המדינה, עו"ד בועז גולדברג, כתב לנתניהו כי במשך חודשים ארוכים ניסה הארגון לנהל משא ומתן עם נציגי משרד האוצר, כדי להגיע לפתרון הוגן ואחראי בנוגע לתנאי עבודתם ולשכרם של הפרקליטים, אולם נציגי האוצר סירבו לדון בהצעה והמשא ומתן נכשל.

 

גולדברג פירט במכתב על חשיבות הפרקליטות כ"שומר הסף" של האינטרס הציבורי, ויצא בהתקפה חריפה נגד נאמן. "לתדהמתנו נודע לנו ששר המשפטים, אשר מופקד מיניסטריאלית על הפרקליטות ומערכת המשפט, מונע קיומו של משא ומתן שיוביל לסיום השביתה. השר דורש לצערנו את סיום השביתה כתנאי מוקדם לניהול משא ומתן, וזו דרישה חסרת תקדים ביחסי עבודה. עמדת השר האחראי על אכיפת החוק ומערכת המשפט מעצימה את נזקי השביתה".

 

לדברי יו"ר הוועד, הציבור כולו נפגע בשל התנהלותם של נאמן ושל משרד האוצר, ולכן פנה לנתניהו כדי שיתערב במצב הקשה, במטרה להביא לניהול משא ומתן ענייני ומואץ, על מנת להגיע לפתרון מוסכם לטובת כל הצדדים.

 

נתניהו התבקש להתערב, דבר לא השתנה

 ל-ynet נודע כי זו לא הפעם הראשונה בה מתבקש נתניהו להתייחס לשביתה. לפני שבועיים כבר פנה לנתניהו היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על מנת שיתערב בשביתה. ראש הממשלה ביקש בעקבות זאת משר המשפטים, משר האוצר ומהיועץ עצמו לפעול במטרה להביא לסיום השביתה - אך בינתיים ניסיונות אלה לא עלו יפה.

 

אתמול נפגשו השר נאמן ונציגי ועד הפרקליטים, במשך כמה שעות. הפגישה החלה ברוח טובה, אך הלכה והידרדרה. במהלך הישיבה, הודיע השר נאמן לפרקליטים כי יסרב לנהל עמם משא ומתן, אם לא ישובו מיידית לעבודה, ואף איים לפרסם הצהרה לציבור לפיה הפרקליטים מסרבים להתפשר.

 

מוקדם יותר היום, קיבלו שופטי בית המשפט העליון את עתירת הסנגוריה הציבורית וקבעו כי על יושבי ראש ועדות השחרורים להשתדל לקיים דיונים, על אף השביתה. השופטים קבעו כי כיוון שמדובר באסירים הממתינים לשחרורם, יש להם זכות להישמע במועד סביר - גם אם בקשתם תידחה לבסוף.

 

במקביל, ממשיך בית המשפט לשחרר נאשמים, בעקבות השביתה המתארכת. בית המשפט המחוזי בבאר שבע שיחרר למעצר בית שני נאשמים בייבוא 375 קילוגרמים של סם מסוג קנאביס, בעקבות שביתת הפרקליטים. השניים, תושבי שבט אל-עזזמה, נעצרו לפני כחמישה חודשים לאחר שתצפיתן הבחין בהם חוצים את הגבול ממצרים. עורכי דינם של השניים, אחמד ותד ויאיר דרייגור, ברכו על שחרורם.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. "דרישה חסרת תקדים ביחסי עבודה"
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. התבקש להתערב שנית
צילום: יותם פרום
יו"ר הוועד, בועז גולדברג
צילום: עופר עמרם
מומלצים