שתף קטע נבחר

מכה לברק: הרצוג אסף חתימות לכינוס העבודה

שר הרווחה אסף 600 חתימות של חברי ועידת המפלגה, כדי שזו תקדים הפריימריז. מקורבי ברק זועמים: "חבל ששרים במפלגה עוסקים בחתרנות, בזמן שיו"ר המפלגה בשליחות מדינית"

מבקר המדינה מתח עליו ביקורת חריפה, ראש הממשלה התנער ממנו ועכשיו נוחתת מכה חדשה על ראשו של שר הביטחון: פעיליו ותומכיו של השר יצחק הרצוג, שהודיע כי יתמודד על ראשות העבודה, הגישו היום (א') למזכ"ל המפלגה, חיליק בר, 600 חתימות של חברי ועידת המפלגה, בדרישה לכנס את הוועידה ולקבוע מועד לפריימריז מוקדמים.

 

במפלגת העבודה יוודאו בימים הקרובים כי החתימות שהוגשו על ידי הרצוג הן "כשרות", ואם ימצא כי לא נפל בהן פגם, הרי שתוך 30 יום תכונס הוועידה לדיון ראשון ודרמטי בהקדמת הפריימריז ובקביעת מועד לבחירות, שמטרתן להדיח את ברק מתפקידו כיו"ר העבודה.

 

גורמים המקורבים לברק אמרו: "חבל מאוד ששרים במפלגה עוסקים בחתרנות, בזמן שיו"ר המפלגה נמצא בשליחות מדינית בארצות-הברית. ניתן היה לחכות לשובו של ברק ביום חמישי, על מנת להגיש את החתימות, ולאפשר ליו"ר המפלגה להתייחס לדברים כשהוא בארץ".

 

במקביל, התגלה היום שוב עד כמה לממשלת נתניהו אין מדיניות אחידה בנושאים המדיניים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר לשרי הליכוד כי דבריו של ברק בנוגע לחלוקת ירושלים - אינם מייצגים את מדיניות

 הממשלה. "דבריו של השר ברק מייצגים את עמדתו של יושב ראש מפלגת העבודה", השיב נתניהו לשרה לימור לבנת, שתהתה מדוע משווק שר הביטחון את עמדתו המוכרת מזה עשור לגבי חלוקת ירושלים, בעוד שעמדת הליכוד מתנגדת נחרצות למהלך כזה.

 

באופוזיציה מיהרו לחגוג בנוגע לחילוקי הדעות, ובקדימה אמרו כי "הדברים מבליטים שוב את חוסר המדיניות האחידה של הממשלה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג. 600 חתימות
צילום: נועם מושקוביץ
ברק. בשליחות בחו"ל
צילום: AFP
מומלצים