שתף קטע נבחר

אם וח"כית שלישית: וילף ילדה, מיכאלי מברכת

פחות משנה אחרי שתפסה את מקומו של אופיר פינס בכנסת, תיפרד ח"כ עינת וילף מהמליאה - לרגל הולדת בנה הבכור. בשלושת החודשים הקרובים היא מקווה להקדיש את זמנה לטיפול בו, ואחר כך "לשלב זאת יחד עם עשייה פרלמנטרית"

ח"כ עינת וילף מהעבודה החלה את הקדנציה הראשונה בכנסת רק בינואר האחרון, אחרי פרישתו של אופיר פינס מהמשכן. אבל בתקופה הקרובה היא לא תיראה במסדרונות בית הנבחרים. היום (ב') נולד בנה הבכור, ובכך היא הפכה לחברת הכנסת השלישית במספר שילדה במהלך כהונת הכנסת ה-18.

 

"אני מאוד נרגשת מהלידה ומחכה כבר לחזור עם יונתן הביתה", סיפרה וילף ל-ynet, כשהיא חובקת את בנה הבכור שלה ושל בעלה, מגיש הטלוויזיה הגרמני ריכארד גוטיאר. רק לפני כארבע שנים הם נישאו על גג האמפייר סטייט בילדינג בניו-יורק, ואחרי שעדיין לא ציינה שנה לכהונתה בכנסת, היא תתפנה בשלושת החודשים הקרובים להיות אמא במשרה מלאה, כמעט.

 

"בזמן הקרוב אני מתכוונת להקדיש את רוב זמני זמני לילד, ועם הזמן אשלב זאת יחד עם החזרה לעשייה פרלמנטרית", היא ציינה. "אני מאמינה שאני אוכל למצוא את האיזון הנכון בין השניים. בינתיים, הצוות שלי יסייע בטיפול ובמעקב אחר העניינים השוטפים".

 

החוק "מפלה לרעה" חברות כנסת, בכך שהוא לא מסדיר עבורן חופשת לידה. אבל לאחר שלאחרונה ילדה חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי מישראל ביתנו, החליטה ועדת האתיקה להקציב לחברות כנסת חופשה למשך 14 שבועות. בשל העובדה שחברות כנסת אינן מוגדרות כעובדות לכל דבר, מכונה פרק הזמן הזה כ"היעדרות מסיבה מוצדקת".

 

פתרון זה, יצירתי ככל שיהיה, מקנה את ההטבה רק לחברת הכנסת היולדת עצמה, אך לא לבן זוגה - בניגוד למצב המוסדר בחוק באשר לעובדים מן המניין.

 

מיכאלי, שהייתה ראשונת היולדות בכנסת הנוכחית, סיפרה כי למרות הכל, נאלצה להמשיך לעבוד גם במהלך שלושה השבועות שהוקצבו לה לאחר הלידה. "להיות אמא זאת עבודה קשה עם הרבה דרישות", היא אמרה.

 

"להיות אמא עובדת זה עניין שדורש גם לשלם מחיר מסויים. עבור כל אמא, עדיף להיות בבית בתקופה הראשונה אחרי הלידה. אבל בגלל שהעבודה בכנסת דורשת הרבה מאוד, לא יכולתי לקחת פסק זמן מוחלט ולכן הייתי בקשר רציף עם הצוות. המשכתי לעבוד מהבית ולהתכונן לעבודה לטווח ארוך, וגם חשבתי על הצעות חוק חדשות שרציתי להעביר עם חזרתי מהחופשה", היא גוללה - וסיימה בהבעת תקווה ש"יהיו כמה שיותר נשים שילדו בכנסת".

 

הח"כית השנייה ללדת בכנסת ה-18, סגנית השר גילה גמליאל מהליכוד, ניצלה את חופשתה עד תום - אך גם היא הקפידה לעבוד במהלכה ואף ערכה ישיבות צוות בביתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ עינת וילף. אמא במשרה מלאה
צילום: אביגיל עוזי
מיכאלי. "עבודה קשה עם הרבה דרישות"
מומלצים