שתף קטע נבחר

עוקף ועדת חקירה: המבקר יבדוק את השריפה

בניסיון להתמודד עם התביעה לוועדת חקירה ולהתפטרות הבכירים, בחרה הממשלה להעניק למבקר המדינה את הסמכות לבדוק את מחדלי השריפה בכרמל. עם זאת, הוא לא יוכל לבצע חקירה. לינדנשטראוס יגיש לממשלה דו"ח תוך 4 חודשים

הממשלה מנסה להתמודד עם התביעה הציבורית לוועדת חקירה ועם דרישת המשפחות השכולות להתפטרות הבכירים - ובוחרת לתת למבקר המדינה את הסמכות לבדוק, אך לא לחקור. 

 

שר המשפטים, יעקב נאמן, ומבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, סיכמו כי המבקר יכין דו"ח על השריפה בכרמל, שיוגש לממשלה בתוך ארבעה חודשים.

 

כמו כן, ועדת השרים לביקורת המדינה הורתה למשרדי הממשלה הנוגעים למערך הכיבוי וההצלה לדווח לה בתוך שלושה חודשים על תיקון הליקויים שנחשפו בדו"ח המבקר בשבוע שעבר.

 

להצבעה בוועדת השרים, בה הסמיכה הממשלה את המבקר לחקור את השריפה, אין קשר להצבעה שתיערך בעוד מספר ימים בוועדה לביקורת המדינה, שתכריע האם להקים ועדת חקירה ממלכתית. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח אתמול עם כמה מחברי ועדת הכנסת לביקורת המדינה ושכנע אותם לא לתמוך בוועדת חקירה. 

 

בשריפה בכרמל, הגדולה והקטלנית בתולדות המדינה, נספו 43 בני אדם, ובה עלו באש מיליוני עצים ומאות אלפי דונמים. מבקר המדינה הגיש בשבוע שעבר דו"ח חמור במיוחד על שירותי הכבאות, ובו השורה התחתונה "ממשלת ישראל הפקירה את אזרחיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בכרמל
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים