שתף קטע נבחר
צילום: index open

איזור מיוחד לכל דייר: בית בסגנון מודרני

הדיירים החליטו שבביתם לא יהיה טיח, ותכננו את איזורי המגורים כך שיאפשרו פרטיות מירבית לכל בני המשפחה, לצד חללים לבילוי משותף כמו בריכת השחייה בחזית

בריכת שחייה שממוקמת בחזית הבית מנחה את עיני הבאים לחלקו האופקי, העשוי כולו חומרים טבעיים ללא טיח וציפויים.

 

כאן, מאחורי חלונות זכוכית המחברים בין החוץ לפנים, תוכנן ברובו האיזור הציבורי, הכולל מתכונת קבועה של מטבח, סלון וחדר עבודה ומוזיקה.

 

צילום: שי אפשטיין

 

יחידת ההורים הוצמדה לאזור האירוח, והקומה העליונה, שנמצאת במבנה האנכי שמאחורי החזית האופקית, הוקדשה כולה לחדרי הילדים ולאזור אירוח המיועד להם.

 

החלוקה לחללים בבית נעשתה לא כמקובל, לאזור אירוח ולאזור חדרי שינה, אלא הודגשה הפרטיות של בני הבית בחלוקה לתפקודם של המבוגרים ולהרגלי היום יום של הילדים.

 

התכנון על פי סגנון החיים והצרכים האישיים של בני הבית בולט גם לאור העובדה שאת יחידת המגורים של הבת הבכורה קבעו האדריכלים בקומת המרתף.

 

כדי ליצור חלוקה ברורה לאיזורים המיועדים לכל אחד מבני המשפחה תכננו האדריכלים את הכניסה הראשית בצד הבית, דבר המאפשר תנועה ישירה של הבאים לאזור המועדף עליהם.

 

מול הכניסה גרם מדרגות המוביל לקומת הילדים, ירידה ישירה למרתף ופנייה לימין מכניסה את הבאים לבית לאזור האירוח וליחידת ההורים.

 

ספרייה ענקית לאורך הקיר

גם בטיפול באיזור האירוח ניכר התכנון המיוחד. המטבח נמצא בחלל אחד עם פינת האוכל והסלון, אבל הוא מופרד וגבולו מסומל על ידי קיר בטון חשוף בגובה של 1.20 מטר, שנראה כאילו נלקח מחזית הבית.

 

ההפרדה בין פינת האוכל והמטבח לבין הסלון מיטשטשת על ידי ספרייה ארוכה הנמשכת לכל אורך הקיר המפריד בין איזור האירוח ליחידת הורים ופולשת לאזור המטבח, מקום מאוד לא צפוי לספרייה. החלוקה לחללים מתבצעת ברמיזה שקובעת עובדה, על ידי גופי תאורה המשתלשלים מהתקרה.

 

הסגנון המודרני בא לידי ביטוי גם בבחירת החומרים. "הייתה החלטה ברורה שבבית הזה לא יהיה טיח", אומר המעצב עופר קינן.

 

הסגנון המודרני אינו פוגם בתחושת המשפחתיות והחיים יחד, דווקא בגלל ההפרדה הברורה והמתוכננת בקפידה. ההימצאות בצוותא בכל אחת מפינות הבית או החוץ היא אופציה לבחירה על ידי כל אחד מהדיירים, מבוגרים וילדים. דבר לא נכפה עליהם על ידי תכנון שנקבע מראש.

 

הכתבה באדיבות www.bvd.co.il - פורטל עיצוב הבית מבית המגזין "בניין ודיור"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגש על הפרטיות
צילום: שי אפשטיין
מומלצים