שתף קטע נבחר

ועדת השרים אישרה: ביטול קנסות היציאה מסלולר

הבלבול לגבי קנסות היציאה נמשך: הוועדה אישרה הצעת חוק פרטית לביטול הקנסות, אך היא כפופה להחלטות ועדת הכלכלה, שקבעה לאחרונה כי הקנסות יופחתו ולא יבוטלו

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (ב') את הצעת החוק של חברי הכנסת וחברי ועדת הכלכלה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה), אורי מקלב (יהדות התורה) ויו"ר ועדת הכלכלה אופיר אקוניס (ליכוד), שביקשה לבטל לחלוטין את קנסות היציאה שמשלמים לקוחות הסלולר המתנתקים מהחברות טרם סיום התחייבותם. ההצעה עלתה הבוקר שוב לדיון, לאחר שבישיבת השרים בתחילת החודש נדחתה בעקבות התנגדות של שרי המשפטים והאוצר.

 

 

עם זאת, יתכן שלהחלטה שקיבלה וועדת השרים הבוקר אין כלל משמעות – השרים אישרו את הצעת החוק אך קבעו כי היא תתנהל בתאום עם ועדת הכלכלה וההחלטות שהתקבלו בה. מכיוון שוועדת הכלכלה החליטה על הפחתת הקנסות ולא על ביטולם המוחלט, נראה כי הפעילות המקבילה של חברי הכנסת רק הצליחה לבלבל את הגופים המחוקקים.

 

כזכור, בוועדת הכלכלה אושרה במהלך השבועות האחרונים הצעת החוק הממשלתית שתשולב בתקציב המדינה הקרוב, לפיה הסכום המירבי שיוכלו לגבות החברות מלקוחות שכאלה יעמוד על מכפלת מספר החודשים שנותרו להתחייבות, ב-8% מהיקף החשבון החודשי הממוצע בחודשים שעברו מתחילת ההתחייבות.

 

לאחר הדיון האחרון בוועדת הכלכלה הוחלט כי הפחתת הקנסות תיושם החל מה-1 בפברואר, וכי היא לא תחול על עסקים בינוניים וגדולים, המחזיקים יותר מ-50 מכשירים סלולריים. כעת נראה כי הוועדה תידרש לשוב ולדון בנושא, לאור אישור הצעת החוק הפרטית של שמאלוב-ברקוביץ', וזאת בעת שנותרו רק ימים ספורים לפני ההצבעות בכנסת על אישור תקציב המדינה, בו ישולבו הסעיפים ברפורמת הסלולר.

 

שמאלוב-ברקוביץ', אקוניס ומקלב הגישו את הצעת החוק שלהם לפני כחודשיים, ולמרות ההצבעה בוועדת הכלכלה ביקשו לערער על ההחלטה שהתקבלה בה ולבטל את הקנסות לחלוטין, הן ללקוחות קיימים והן ללקוחות שייכנסו להתחייבות לאחר ישום ההחלטה.

 

יצוין כי גם החלטת ועדת הכלכלה וגם הצעת החוק הנידונה מאשרות לחברות הסלולר לגבות את התשלומים המשוייכים לעלות הטלפונים הסלולריים שרכשו הלקוחות מהחברות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים