שתף קטע נבחר

תמיר כהן: "מבקש שכל מי שמכיר אותו יתפלל"

כדורגלן בולטון, שהגיע לפנות בוקר לישראל, שוחח עם העיתונאים על מצבו האנוש של אביו, אבי כהן, שנפצע אתמול בתאונת דרכים קשה ברמת גן. האשה דורית: "אבי אוהב את החיים האלה ולא יוותר עליהם". אריה אלטר, חברו הקרוב: "מצבו החמיר"

ממשיכים להתפלל לשלומו של אבי כהן. כדורגלן העבר מאושפז עדיין במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב, אחרי שאתמול (ב') נפגע בצורה קשה בתאונת דרכים.

 

 

המקרה הטראגי הותיר בהלם את הרחוב הספורטיבי בישראל. בנו של כהן וכדורגלן בולטון, תמיר, עובר בשעות אלה את הרגעים הקשים בחייו. לפנות בוקר הגיע כהן הבן לישראל, ומיהר לבית החולים על מנת לשהות לצד משפחתו והבוקר הוא יצא לעיתונאים ואמר: "אין הרבה מה להגיד, רק שנתפלל בשבילו. מצבו אנוש, אני רק מבקש מכל מי שמכיר אותו שיתפלל שהוא יתעורר". מיד לאחר מכן פרץ כהן בבכי וחזר לתוך בית החולים. בהמשך יצא תמיר כהן לביתו על מנת לנוח מעט.

 

"אבי אוהב את החיים"

דורית, אשתו של אבי כהן, אמרה: "כרגע המצב של אבי קריטי. הרופאים מאוד לא אופטימים, אבל כולנו מאמינים שהוא ייצא מזה. אבי חזק, הוא אוהב את החיים האלה ולא יוותר על החיים האלה. אני מבקשת שכולכם תתפללו בשבילנו. מי שמכיר את אבי יודע שהוא נהנה מהחיים האלה והוא לא יוותר עליהם. אנחנו נאחזים בתקווה, ברבנים ובכל מה שרק אפשר, ואני מבקשת מכולם שתתפללו בשבילו, כי אתם יודעים מי זה אבי כהן ואיזה בן אדם הוא. אני מבקשת שתתפללו שהוא יחיה".

 

החלוץ עומר פרץ, אחיינו של אבי כהן ובן דודו של תמיר, אמר: "עברו על תמיר כמה שעות קשות. עד כמה שאני יודע, מצבו של אבי לא טוב. צריך להתפלל בשבילו שייצא מזה, זה לא נתפס. תמיר בדיכאון, הוא מתפלל. יותר מזה אין מה לעשות. כרגע אבי מורדם ואנחנו מחכים לשמוע בשורות טובות".


"אבי חזק, אתם יודעים איזה אדם הוא". האשה דורית (צילום: עוז מועלם) 

 

אריה אלטר, מנכ"ל ארגון השחקנים וחברו הקרוב של אבי כהן, הוסיף: "המצב של אבי החמיר, הוא קריטי מאוד, אנחנו מחזיקים אצבעות. כרגע אין לנו בשורות טובות, המצב קשה מאוד. למרות הכל, אנחנו לא מכירים גרסה פסימית, אנחנו מתעסקים אך ורק בלקוות לנסות לשפר את המצב, אם זה ברמה הפרקטית, לחזק את המשפחה ולהיות מאחורי כל מי שצריך". 

 

"הכל מתפרק מול העיניים"

"כבקשתו של תמיר הלכתי לרב", סיפר אלטר. "הוא גם מכיר את סבי. אנחנו נאחזים בכל מי שיכול לעזור, וכל מי שיכול להוסיף תקווה. אבי היה מסמר המשפחה, סביבו הכל מתרכז, אבי היה הציר המרכזי במשפחה וברגע שהוא במצב כזה, הכל מתפרק מול העיניים".


פיני זהבי, מגיע לאיכילוב. מקווים לנס (צילום: עוז מועלם)

 

כשנשאל אלטר על אמו של אבי, שהגיעה מבלי שבאמת ידעה את מצבו, הוא סיפר: "היא בעצמה לא במצב טוב. אם תסתכלו על מערכות היחסים בין אב לבן תמיר, זו מערכת של אב בן וחבר, והרבה מעבר לזה, האובדן הזה של תמיר זה משהו שאני יכול רק לקוות שהוא יתאושש ממנו".

 

אחיו של אבי, חיים: "אבי הוא המודל של תמיר. עדיין יש תקווה קטנה ותעזרו לנו גם להתפלל. זה קשה מאוד ונקווה לטוב. אנחנו מחכים לנס, יש החמרה במצבו. הוא במצב שהדם לא מגיע למוח וזה נקרא מצב קריטי".

 

גם בהתאחדות לכדורגל מתפללים

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות לכדורגל מתפללת לשלומו של אבי כהן. אנו מצטרפים לתפילות לשלומו של אבי ומבקשים לחזק את המשפחה בשעות קשות אלו. כולנו תקווה כי מצבו של אבי ישתפר וכי הוא יחזור לעצמו במהרה". היו"ר, אבי לוזון: "אבי הוא אחד מגדולי השחקנים שהיו לנו בישראל. ליבנו עם דורית והילדים, אנחנו מתפללים ומייחלים להחלמתו המלאה של אבי".


אבי סטרול בבית החולים (צילום: עוז מועלם) 

 

הנציג היחיד של הנהלת מכבי ת"א הנוכחית, עוזי שעייה, אמר היום: "מה שקורה כרגע למעלה, משדר את העוצמה של אבי כהן. כמות רבה מאוד של אנשים הגיעה, וכולם יושבים, מתפללים ומייחלים לטוב. אני חושב שזה פחות או יותר מסמל את אבי כהן האיש, ואנחנו כמשפחת מכבי תל אביב, מצטרפים ומתפללים לכך שהוא ייצא מזה. אין ספק שאבי כהן הוא סמל עבור מכבי, ובאופן אישי הוא הסמל למה שמכבי צריכה להיות, מה שהיתה ומי שהיא תהיה. זהו סמל של עוצמה, כוח ואנושיות וזה אפיין את האיש ואני מקווה שזה יאפיין גם את המועדון".

 

נציגים רבים של הכדורגל הישראלי, חבריו ובני משפחתו של אבי כהן, הגיעו לבית החולים על מנת להתעדכן לגבי מצבו. הבוקר (ג') הגיעו למקום מנכ"ל ארגון השחקנים אריה אלטר ועוזר מאמן נבחרת ישראל, טל בנין, כמו גם כדורגלני עבר והווה דוגמת אלון מזרחי, בוני גינצבורג, מוטי איווניר, אבי סטרול, לנדאו ו-ויקי פרץ, גיסו של אבי כהן ודודו של תמיר. גילי לנדאו שהגיע לבית החולים, אמר: "אבי כהן היה ויהיה עבורי חבר, עמוד תווך, יריב נאות וכולנו מתפללים לשלומו".

 

מצבו של כהן מעסיק את כולם

אתמול ביקרו את כהן באיכילוב מוטל'ה שפיגלר, גיורא שפיגל וצביקה רוזן. מבית החולים נמסר היום כי אין שינוי במצבו של אבי כהן, אשר ממשיך להיאבק על חייו. מצבו של כהן מעסיק את כל אנשי הכדורגל היום ומאמן מכבי תל אביב, יוסי מזרחי, אף הודה אמש לאחר ניצחון קבוצתו 0:1 בחוץ על הפועל באר שבע: "הכדורגל מתגמד ביום שכזה".


"זה נורא, אני לא מעכל". דני לאופר (צילום: עוז מועלם) 

 

כשאומרים מכביסט - מדברים על אבי"

דני לאופר, ששימש כיו"ר מכבי ת"א בימים בהם כיכב אבי כהן במועדון, אמר היום בבית החולים: "אני עוד לא מעכל שמדובר באבי, אי אפשר להסביר את זה. אין לי מילים שיתארו מה אני מרגיש. זה נורא, כששמעתי על זה אתמול, אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שזה אבי, זה לא נראה טוב. כולם מתפללים ומדליקים פה נרות".

 

"אני נפגשתי איתו לפני חודש", סיפר לאופר, "אבי היה כמו הבן שלי, אני הבאתי אותו מלונדון בחזרה לארץ אחרי ליברפול. מדובר בסמל של מכבי. לדעתי ולצערי במועדון לא ידעו להעריך את הסמל הזה, ולתת לו כבוד כמו שצריך. זה התבטא בזה שאין לו היום שום קשר עם מכבי. גם אני חושב שעשיתי טעות בשלב מסוים. היתה לי שיחה איתו לפני חודש, כשהוא בא אלי בטענות, איך זה שלא דאגתי לו לתפקיד במועדון. בסוף הוא הבין אותי".


ויקי פרץ מגיע לבית החולים (צילום: עוז מועלם)

 

"מכבי אצלו זה בנשמה", סיכם היו"ר לשעבר. "אם אומרים מכביסט - מתכוונים לאבי, וזה דבר שלא קראתי נכון בשעתו. אבי כהן הוא מנהיג אמיתי, ולצערי בתקופה שאני הייתי, הייתי חייב לנקות את המועדון מכל ההיבטים. גם הוא שילם את המחיר, אבל עליו אני מצטער, ואני לא אומר את זה בגלל שהוא שוכב פה. מי יכול לתת פייט לאלוהים? הוא היחיד שקובע, וכולם מתפללים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים