שתף קטע נבחר

צחי הנגבי הגיש את התפטרותו: "נחתמה תקופה"

כשברקע שביתת הפרקליטים, שלא מערערים על זיכויו, הגיע צחי הנגבי כדי להגיש את מכתב ההתפטרות מהכנסת אחרי שבית המשפט הטיל קלון על הרשעתו בעדות שקר

לאחר שנשם לרווחה כשלא הוגש נגדו ערעור, בשל שביתת הפרקליטים, הגיע אחר-הצהריים (יום ה') השר לשעבר צחי הנגבי למשכן הכנסת, כדי להגיש את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין. ynet העביר בשידור חי את מעמד ההתפטרות. עד כה היה הנגבי בגדר מושעה מהכנסת.

 

צחי הנגבי הגיע למשכן הכנסת ונכנס ישירות לחדרו של היו"ר. הוא לא עצר לשוחח עם הכתבים. הנגבי התיישב מול ריבלין והגיש לו את מכתב ההתפטרו. יו"ר הכנסת אמר לו, כי "זה רגע שהוא מבחינתי מאוד עצוב. היה לו עבר מוצלח מאוד, ואני מקווה שיהיה לו עתיד טוב יותר".

 

הנגבי אמר בתגובה, כי "כעת מופסקת חברותי בכנסת לאחר 22 שנים מרתקות שבהן הייתה לי הזכות לפעול למען מדינת ישראל. אם תהיה לי בעתיד זכות כזאת, זה אני משאיר למדינת ישראל. אני אשתדל ככל יכולתי גם מחוץ לכותלי הבית הזה להיות לעזר למדינת ישראל".


פרידה מהכנסת. הנגבי בלשכתו של היו"ר ריבלין (צילום: גיל יוחנן)

 

השר לשעבר זוכה מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות, והורשע רק בעבירה של עדות שקר. בחודש שעבר הטיל בית המשפט השלום בירושלים קלון על הנגבי. שני שופטים - אריה רומנוב ועודד שחם - הצביעו בעד הטלת הקלון, ורק השופט יואל צור התנגד. השופטים גזרו על ח"כ הנגבי

גם קנס של עשרת אלפים שקל, אך החליטו שלא להטיל עליו עונש מאסר על תנאי. 

 

עם זאת, הפרקליטות לא אמרה את המילה האחרונה והיא צפויה לבקש מבית המשפט אישור חריג כדי לערער על זיכוי הנגבי. פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, כתב לעורך הדין יעקב וינרוט - המייצג את הנגבי: "בהודעתנו לבית המשפט במעמד הטיעונים לעונש, החליטה המדינה להגיש ערעור בעניינם של צחי הנגבי ושמואל הרשקוביץ". אברבנאל הזכיר כי הערעור בעניינו של הרשקוביץ - שהיה מנכ"ל המשרד - כבר הוגש לבית המשפט.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ הנגבי. מתפטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים