שתף קטע נבחר

זירת הקניות

500 בתי אב בערבה ייהנו מחשמל סולארי

כ-40 מערכות סולאריות המשתרעות על כ-30 גגות בלולים במושבים צופר ופארן, חוברו לרשת החשמל הארצית. מדובר בפרויקט הסולארי הגדול ביותר שחובר לרשת החשמל בישראל ושיספק חשמל לכשני שליש מתושבי האזור

פרויקט סולארי המשתרע על פני כ-30 גגות במתחמי לולים בערבה ושיספק כשני שליש מצרכי החשמל של האזור - חובר אתמול (ג') לרשת החשמל הארצית.

 

 

הפרויקט, של חברת Projects IC Green, זרוע ההשקעות של החברה לישראל בתחום האנרגיות המתחדשות, נחשב לפרויקט הסולארי הגדול ביותר שחובר עד כה לרשת החשמל בישראל. עלותו מומנה על ידי בנק דיסקונט ומוערכת בכ-30 מיליון שקל.

 

בחברה הבהירו כי הפרויקט הנוכחי, שממוקם במושבים צופר ופארן בערבה התיכונה, מורכב מכ-40 מערכות של 50 קילו-ואט כל אחת. המשמעות היא שמדובר בפרויקט שמסוגל לייצר כ-3,300 מגה-וואט שעה בשנה, שיספקו חשמל לכשני שליש מתושבי האזור - כ-500 בתי אב.

 

"אנחנו מאמינים שתעשייה מתקדמת, המסבה את פעילותה לכיוונים של אנרגיה מתחדשת ונקייה, היא המקבילה לחקלאות איכותית של הערבה", אמר ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל, בטקס החניכה של הפרויקט שהתקיים אתמול, "דווקא אנחנו, התעשיינים הכבדים, נוביל את השילוב האופטימלי של תעשייה וסביבה".

 

מנכ"ל IC GREEN, ז'אן סממה, הגדיר את הפרויקט "פורץ דרך" ואמר כי "בימים אלה, אנו בוחנים ייזום של מערכות סולאריות קרקעיות גדולות בהיקף של עשרות מגה-ואט".

 

עזרא רבינס, ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, בירך על החיבור לרשת החשמל וציין כי: "יותר מ-10% מן המשפחות בערבה התיכונה משתמשות בחשמל המופק מאנרגיות מתחדשות. אנו גאים להיות חלוצים בתחום חשוב זה ולקחת חלק במאמץ הכלל עולמי. פרויקט זה מביא לידי ביטוי את חזון האנרגיה הירוקה בו אנו דוגלים".

 

תמר סלמניק, מנהלת אגף נדל"ן ותשתיות בבנק דיסקונט ציינה כי "בנק דיסקונט מייחס לנושא הסביבה חשיבות ורלוונטיות כיסוד רב ערך בפעילותו העסקית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרויקט הסולארי
צילום: אלבטרוס - צילום אויר
מומלצים