שתף קטע נבחר

זירת הקניות

עכשיו זה רשמי: שנת 2010 החמה ביותר

סיכום שנה של השירות המטאורולוגי מגלה שמזג האוויר בשנה החולפת היה החם ביותר מתחילת המדידות; ממוצע החום עמד למעלה משתי מעלות יותר משנים קודמות

סופית: שנת 2010 היא החמה ביותר מתחילת המדידות, כפי שצפו התחזיות. כך עולה מנתוני סיכום השנה בשירות המטאורולוגי. עוד עולה, כי מדובר גם בשנה שבה מזג האוויר היה קיצוני, וממוצע הטמפרטורה בה היה גבוה בהרבה מהממוצע בשנים קודמות.

 

עוד בנושא:

 

בשירות המטאורולוגי מציינים, כי ממוצע החום בשנה החולפת עמד על כ-20.3 מעלות צלזיוס - למעלה משתי מעלות מעל הממוצע בשנים קודמות. כך למשל בבירה ירושלים, ממוצע המעלות בשנים קודמות עמד על 17.5 מעלות צלזיוס ואילו בבאר-שבע הממוצע עומד על 19.7 מעלות.   

 

שנת 2010 בלטה גם במספר הקטן של ימי הגשם, ובחלק מהתחנות זוהי השנה עם מספר ימי הגשם הקטן ביותר ב-70-60 השנה האחרונות. בירושלים ובחיפה למשל, היתה שנת 2010 השנה שבה ירדו הכי פחות גשמים ב-80 השנה האחרונות.

 

בשירות מדגישים כי זה איננו המצב בכל תחנות המדידות. כלומר, במקומות מסוימים, היו שנים גרועות יותר מבחינת כמויות הגשם.

 

גלי חום קיצוניים

עם זאת, במהלך 2010 היו מספר אירועי מזג אויר משמעותיים וקיצוניים כמו, דוגמת פרק הגשם בדרום הארץ באמצע ינואר שגרם לשטפונות נרחבים באזור. פרק גשם קיצוני נוסף נרשם במחצית דצמבר, עם הרוחות החזקות, גלי הים הגבוהים וכמויות הגשם הגדולות שהוא הביא עמו.  

 

בשנה החולפת נרשמו גם מספר רב של גלי חום קיצוניים ששברו שיאים - אחד מהם אירע במהלך חודש פברואר למשך כשבועיים תמימים.

 

גם במחצית הראשונה של חודש מרץ שרר ברחבי הארץ גל חום משמעותי ובשירות המטאורולוגי מציינים כי האביב השנה בלט בהיעדר הגשם. "רק אירוע גשם משמעותי אחד היה באביב וגם הוא לא פקד את כל הארץ ופסח על אזור הצפון", נכתב.

 

הקיץ של שנת 2010 גם הוא שבר שיאים. חודש אוגוסט למשל היה במקומות רבים האוגוסט החם ביותר שנמדד אי פעם, עם שיאי טמפרטורה קיצוניים. בבאר שבע למשל, נמדדו במהלך חודש אוגוסט 43.8 מעלות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים