שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עומס חריג: חדרי המיון בהעמק, קפלן וברזילי נסגרו

  מש' הבריאות הורה למד"א להעביר רק מקרים דחופים לבי"ח העמק, קפלן וברזילי, בשל עומס קיצוני בחדרי המיון. הבעיה: קפלן וברזילי הם שכנים שבדרך כלל "מגבים" זה את זה - וחולים יפונו לבתי חולים מרוחקים. בנוסף, איגוד רופאי הילדים מזהיר: מחלקות הילדים על סף קריסה עם 150-200 אחוזי תפוסה

  חדרי המיון בשלושה בתי חולים נסגרו בשל עומס: משרד הבריאות הורה למד"א לווסת מקרים לא דחופים מחדרי המיון בבתי החולים העמק בעפולה, קפלן ברחובות וברזילי באשקלון. בנוסף, הציבור באזור העמקים נקרא לפנות תחילה אל רופאי המשפחה ולא למיון, למעט מקרי הצלת חיים. חדרי המיון ימשיכו לקלוט נפגעי טראומה ומקרים דחופים אחרים, וייקלטו חולים שיגיעו בכוחות עצמם לבתי החולים. בקפלן מציינים שחדר המיון ייפתח שוב לקבל חולים ממד"א בשעה 18:00 בערב.

   

  זו הפעם השניה בתוך ימים ספורים שבהם המיון ב"העמק" נסגר עקב עומס. ביום רביעי האחרון, נסגר בית החולים בעקבות עומס חריג על המיון ועל מחלקות האשפוז.  

   

   

  במקרים של קפלן וברזילי, שהם בתי חולים שכנים, הבעייתיות גדולה עוד יותר בשל העובדה שאין בית חולים קרוב אחר באזור שאליו ניתן להפנות חולים, ויש צורך להסיע חולים לבתי חולים מרוחקים יחסית כמו שיבא, אסף הרופא או סורוקה בבאר שבע. מקפלן נמסא שהסיבה המרכזית לעומס החריג במיון של בית החולים היא ויסות של חולים מברזילי.

   

  אם לא די בעומס על חדרי המיון, באיגוד רופאי הילדים מתריעים כי ישנו עומס בלתי נסבל על מחלקות הילדים וחדרי המיון לילדים בכל הארץ. בהודעה שפרסם האיגוד צוין כי התפוסה במחלקות הילדים עומדת על 150-200 אחוז. באיגוד מתריעים שהמחלקות עומדות בפני קריסה. העלייה בתחלואה קשורה במחלת השפעת ולסיבוכיה בהם דלקת ריאות, דלקות אוזניים ומחלות בדרכי הנשימה שמצריכים אשפוזים במחלקות הילדים ובמחלקות לטיפול נמרץ. באיגוד מציינים כי גם העומס על המרפאות בקהילה עלה בשיעור ניכר.

   

  פרופסור מתי ברקוביץ', יו"ר האיגוד לרפואת ילדים, אמר: "אנו קוראים להורים למהר ולחסן את ילדיהם נגד מחלת השפעת לאור מזג האוויר. הורים רבים טועים וחושבים שאם אין גשם החורף לא בא ואין שפעת, אבל היהפך הוא הנכון. השפעת כבר פה ועדיין לא מאוחר להתחסן".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יפנו לכאן: חדר המיון בשיבא תל השומר
  צילום: אמיר לוי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים