שתף קטע נבחר

וילנאי מחפש מפלט מהעבודה: ירוץ ליו"ר קק"ל

אהוד ברק ספג מכה נוספת, אחרי שסגן שר הביטחון הודיע לו על כוונתו להתמודד על ראשות קק"ל, במקום שלום שמחון. אם ייבחר, הוא יעזוב את הכנסת

עוד בכיר בעבודה בדרכו החוצה? סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הודיע הערב (יום ב') על כוונתו להתמודד על ראשות הקרן הקיימת לישראל, מול היו"ר המכהן, אפי שטנצלר. ההחלטה על המהלך התקבלה יממה אחת אחרי ששר החקלאות, שלום שמחון, מסר כי ויתר על ההשתתפות במרוץ וכי ימשיך לנהל מאבק משפטי בטענה כי כבר נבחר לתפקיד על-ידי הסיעה המשותפת בקונגרס הציוני העולמי.

 

במהלך היום נפגש וילנאי עם יו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, ועדכן אותו בתוכניותיו. אם ינצח בהתמודדות, משמעות המהלך תהיה התפטרותו מהכנסת כדי למלא את התפקיד. עם זאת, הבהיר וילנאי כי בכוונתו להישאר חבר במפלגת העבודה והפסקת פעילותו בה אינה עומדת על הפרק, גם אם יעזוב את הכנסת.

 

מדובר במכה נוספת ומשמעותית ביותר לאהוד ברק, שהסתכסך עם רוב חברי סיעתו. חלק מהם כבר ניסו בעבר להתפלג מהסיעה, והאחרים נמצאים בעימות ישיר וחריף עמו. מוקדם יותר היום, נרשמה התגוששות מילולית בין ברק לבין השר אבישי ברוורמן, כשבישיבת סיעת העבודה תקף היו"ר את התנהלות השר, מתח עליו ביקורת חריפה ואף קרא לו להחזיר את המנדט למפלגה.

 

מקורביו של ברק אמרו בשעות האחרונות כי הוא נתון ללחצים כבדים לפטר את ברוורמן מתפקידו, וכי הוא שוקל את מהלכיו הבאים מולו.

 

ברק האשים כי ברוורמן, שנוקט צעדים כדי לכנס את ועידת המפלגה להצבת תנאים להישארות בממשלה, הודיע מראש כי לא יקבל את ההחלטות שייתקבלו שם. "תישקל לגביו תגובה נדרשת", אמר ברק ברמיזה לאפשרות שיפוטר.

 

בתגובה, קרא לעברו ברוורמן: "המתנה הכי טובה שאתה יכול לקבל זו מראה, כדי שתראה איך הציבור רואה אותך ותדע איך מתייחסים להתנהלות שלך במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי. מחפש מוצא
צילום: מתי אלמליח
ברוורמן. יפוטר?
צילום: עידו ארז
מומלצים