שתף קטע נבחר

ברק לברוורמן: לא מרוצה? תתפטר

בישיבת סיעת העבודה סירב ברק להציב אולטימטום לרה"מ להתקדמות מדינית. הוא אמר שיישקלו צעדים נגד ח"כ בן-סימון, שהצביע נגד התקציב, וגם רמז שיבקש לפטר את ברוורמן

שמח במפלגת העבודה, וכרגיל לא מהסיבות הנכונות. בישיבת הסיעה אחר הצהריים (יום ב') השיב יו"ר המפלגה ושר הביטחון, אהוד ברק, לביקורת המתגברת נגדו מבית. הוא טען ששרים וחברי כנסת שאינם מרוצים, יכולים פשוט להתפטר.

 

במהלך הישיבה ברק מתח ביקורת על כך שח"כ דניאל בן סימון הצביע נגד התקציב, רמז כי עליו

להחזיר את המנדט ואמר ש"יישקלו לגביו צעדים". בן סימון התפרץ בתגובה ואמר שכל עוד העבודה בממשלה הוא יצביע נגדה, כי נוכחות העבודה בקואליציה פוגעת במפלגה וגורמת לה נזקים.

 

ברק תקף גם את השר אבישי ברוורמן, שנוקט צעדים כדי לכנס את ועידת המפלגה להצבת תנאים להישארות בממשלה, וכן לפעול להקדמת הפריימריז לראשות העבודה. לדבריו, ברוורמן רוצה לכנס את מוסדות המפלגה, אבל מודיע מראש שלא יקבל את החלטותיהם. "תישקל לגביו תגובה נדרשת", אמר ברק, רמז לאפשרות שיפוטר.

 

בתגובה, קרא לעברו ברוורמן: "המתנה הכי טובה שאתה יכול לקבל זו מראה, כדי שתראה איך הציבור רואה אותך ותדע איך מתייחסים להתנהלות שלך במפלגה".

 

ברק אמר בישיבה: "אף אדם לא מייצג את עצמו בכנסת ובממשלה, אלא את המפלגה. מי שמרגיש כי אינו מסוגל לפעול על פי הכללים צריך להסיק מסקנות ולפעול כפי שפעל בעבר אפרים סנה,

שבאצילות החזיר את המנדט ופרש מהכנסת, או כפי שפעלו אופיר פינס ואיתן כבל שפרשו מהממשלה בשל הביקורת על דרכה".

 

הוא הוסיף כי קידום המשא ומתן המדיני הינו מרכזי עבור מפלגת העבודה: "אנחנו דוחפים אותו בכל הכוח וזה יחייב החלטות בבוא העת".

 

במהלך הישיבה, חזר ברק והנחה את מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, לכנס את ועידת מפלגת העבודה במהלך שלושת החודשים הקרובים כדי לדון בנושא המדיני ובנושאים נוספים. ברק הבהיר כי להשתתפות בקואליציה יש כללים ולפיכך יש דברים שאי אפשר לקבלם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. יש דברים שאי אפשר לקבל
צילום: AP
צילום: ניב קלדרון
ברוורמן. "תישקל תגובה"
צילום: ניב קלדרון
מומלצים