שתף קטע נבחר

הבבא ברוך נגד דני רוזן: "מעשה נבלה"

רבי ברוך אבוחצירא, מבכירי רבני ש"ס, יצא במתקפה חריפה כלפי המשפחות השכולות שמחו נגד ישי: "הם לא מאמינים בעולם הבא, לא מאמינים בכלום". את התפרצותו של דני רוזן כינה: "מנהג של רשעים"

אחרי חברי סיעת ש"ס – גם רבני המפלגה נגד דני רוזן: רבי ברוך אבוחצירא, מבכירי רבני ש"ס, המכונה "בבא ברוך", תקף אמש (מוצ"ש) בחריפות את בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל, שהתפרץ לעבר שר הפנים, אלי ישי, בטקס הזיכרון להרוגי אסון הכרמל. את התפרצותו של רוזן הוא כינה: "מעשה שפל, מעשה נבלה, מנהג של רשעים ושל של שונאי ישראל".

 

 

בשיעור תורה שמסר בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף בירושלים, אמר הרב אבוחצירא, בנו של הבבא סאלי: "חטאתו של אלי ישי זה שהוא ספרדי וחרדי... כתוב בפרקי אבות ש'כל המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא', אבל הבעיה היא שהם לא מאמינים בעולם הבא, לא מאמינים בכלום, לכן עשו את זה".

 

ה"בבא ברוך" ביקש לחזק את ידי השר ישי, ואמר כי הרבנים הגדולים שיו"ר ש"ס קשור אליהם "בעבותות אהבה" לא יתנו לאיש לפגוע בו. "אל תירא ואל תפחד, חזק ואמץ", בירך הרב. "תמשיך ותעשה גדולות ונצורות לעם ישראל בעזרת ה'. הקב"ה ייתן לך הכל, שתוכל להתמודד מולם ולנצח את כולם".

 

התחייב להלבין את פניו

ביום רביעי האחרון פרצה מהומה במהלך האירוע הממלכתי לציון חודש לאסון הכרמל, שנערך בקיבוץ בית אורן, בהשתתפות קרוביהם של 44 הנספים באסון, ראש הממשלה ושר הפנים. בני משפחות הנספים באסון הכרמל התפרצו בזמן שראש הממשלה ניסה לשאת את דבריו, כשאת המחאה מוביל דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ

תומר, שאף התעמת עם מאבטחיו של אלי ישי. "אם ישי לא יצא מפה, אני אצא" – קרא, וישי עזב את המקום.

 

למחרת התקרית התחייב רוזן להמשיך במחאה. "נלבין את פני ישי עד שיתבייש לצאת לרחוב", אמר ל-ynet.

 

בש"ס לא נשארו חייבים, ולמחרת הפנו אישים במפלגה אצבע מאשימה כלפי אהובה תומר עצמה: "אם בן-זוגה עושה שימוש כל כך נבזי בשכול, אז חשוב שנזכיר גם את זה: מפקדת משטרת חיפה היא שנתנה אור ירוק לכניסת אוטובוס הסוהרים למלכודת האש, בכך שבעצמה הצטרפה אליו, בניגוד להוראה המפורשת של כוחות הביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
הבבא ברוך - רבי ברוך אבוחצירא
צילום: חיים הורנשטיין
"חטאתו של ישי - שהוא ספרדי וחרדי"
צילום: רויטרס
דני רוזן
צילום: קרן נתנזון
מומלצים