שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כנס רבנים בצפת: לחדש ההחתמה, להביא אלפים

  עשרות רבנים ערכו בצפת כנס תמיכה ברב שמואל אליהו, יוזם מכתב הרבנים. בדיון שנערך הוחלט לדחות את הנוסח ה"מרוכך" שמציע הרב דרוקמן, מאחר שהוא "אינו יעיל"

  משלחת של כ-40 רבנים מהציונות הדתית הגיעה היום (א') לצפת, שם ערכה עצרת תמיכה ברב העיר שמואל אליהו, ובעשרות רבני הערים שחתמו על "מכתב הרבנים" שאוסר השכרה ומכירה של דירות ללא-יהודים. בכיר הרבנים בכינוס, הרב זלמן מלמד, קרא לכל רבני ישראל להצטרף לעצומה. באירוע השתתפו רבני "דרך אמונה", המזוהים עם האיחוד הלאומי, וכן חברי הכנסת אורי אריאל ויעקב כ"ץ (כצ'לה).

   

   

  הרב מלמד שיבח בכינוס את "הרב שמואל אליהו האמיץ, שהביע דעה הלכתית ברורה ופשוטה". לדבריו, המאבק הוא על זהותה היהודית של המדינה, מול אלה המבקשים לטשטשה.


  כצ'לה מנשק את ידי הרב אליהו (צילום: אביהו שפירא)

   

  "
המכתב של הרבנים זו קריאה של התורה, ויש לעורר שייהפך למכתב של כל רבני ישראל", הוסיף, "יש לשאוף ולהיאבק על כך שנכריז כולנו - נוכרים יוכלו לגור בארץ הזו, בכפוף להכרתם בכך שלמדינת ישראל ישנה זהות יהודית מובהקת".

   

  הנוסח המרוכך - לא יעיל

  הרב אליהו סיפר לתומכיו כי רק בימים האחרונים התייעצו עמו ארבעה תושבים בעירו, שבתיהם עומדים למכירה. הוא אמר כי ערבים ישראלים הציעו לקנותם בסכומים גבוהים משמעותית ממחירם הריאלי, ובאחד המקרים הגיע

  ההפרש ל-150 אלף דולר.

   

  לדברי רבה של צפת, מכתב "מרוכך" כפי שהציעו רבנים הנחשבים מתונים לא ישכנע את מוכרי הדירות לוותר על האפשרות לקבל עליהן סכום חלומי, אך הצהרה ברורה וחד-משמעית כי מדובר באיסור תורה כן תעשה זאת.

   

  משתתפי הכינוס דנו בנושא וקבעו כי יש לחתור להחתמתם של אלפי רבנים על מכתב חריף בנושא. הם הסכימו עם הרב אליהו כי הנוסח המעודן אינו יעיל למיגור התופעה. תחת זאת, וכדי לגייס מאות רבנים שלדבריהם עדיין מתלבטים, הם קראו להרחיב ולפרט עוד את המכתב המקורי - ולחדש את החתמת הרבנים עליו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים