שתף קטע נבחר

אתם בעד הרבנים? זה בסדר

"יותר מחצי מהציבור תומך בעמדה שהובעה במכתב הרבנים, אך המתנגדים יעשו הכל כדי שתרגישו שזה לא לגיטימי. הם לא יספרו על חוקים דומים בארץ, על החוק הפלסטיני שגוזר מוות על מכירת קרקעות ליהודים, ועל מה שקורה בעכו או בלוד"

55 אחוז תמיכה במכתב הרבנים לפי הסקר של ynet-גשר, 74 אחוז תמיכה לפי הסקר של הערוץ השני. הסקר של גלי צה"ל הביא משהו באמצע. כל הסקרים הללו מטריפים את דעתם של אנשי השמאל וגורמים מסוימים בתקשורת, אנשים שבשבילם "מדינה יהודית" זה מושג גזעני שצריך לעבור מהן העולם. הם מתקדמים. הם מאמינים ב"מדינת כל אזרחיה".

 

ומה הם לא יעשו כדי לחנך אתכם מחדש? מה הם לא יעשו כדי שתזנחו את העמדות הבריאות שלכם? הכל. כותרות צבע ענקיות על "גזענות". גיוס פוליטיקאים חסרי עמוד שדרה. העיקר שאתם תתחילו לזמר את הזמירות שהם רוצים לשמוע.

 

הם לא יגידו לכם שזה חוקי לחלוטין למכור דירות רק ליהודים. בדומה להחלטה של ממשלת ישראל, שקיבלה את "חוק מקרקעי ישראל" - חוק שאימץ את התקנון של ה"קרן הקיימת לישראל", מאבני היסוד של הציונות.

 

הם לעולם לא יתקיפו את "ראיס המחמד", אבו מאזן שאישר את "חוק המוות" של הרשות הפלסטינית. זה שאומר שכל מי שמוכר קרקע ליהודי הוא בוגד ודינו מוות. הם יתקיפו רק אתכם. או רק את הרבנים ששומרים על ההלכה והשכל הישר. את אלה שרוצים לשמור על המדינה היהודית היחידה שיש בעולם.

 

לעולם לא תשמעו את אנשי שמירת החוק מתעמתים עם ערביי ישראל שמשתלטים על קרקעות מדינה בגליל ובנגב בקצב מטורף. אוזלת יד מכוונת של מערכת המשפט מעודדת את העבריינים. מערכת השלטון לא נוקפת נגדם אצבע. לעולם לא תשמעו את הירוקים מתעמתים איתם, למרות שהם מזהמים את הקרקעות בבנייה לא מבוקרת.

 

שקרים?

האנשים האלה שמתקיפים את "מכתב הרבנים" לא בוחלים בשום אמצעי. תשאלו את הרבנים שאומרים עליהם שהם חזרו בהם. תשאלו האם מותר למכור או להשכיר לגוי, תשמעו מה תשובתם, ותבינו מה זה ספין. רק אתמול אמר הרב דרוקמן שהוא לא מתנגד למכתב הרבנים, רק לסגנון שלו. גם הרב יעקב אריאל הבהיר את דעתו שכאשר ישנו נסיון השתלטות של ערבים – אסור למכור להם קרקעות ודירות. לכם הם יספרו שהרבנים חזרו בהם. לא היה ולא נברא.

 

ציטטו את הרב יוסף שלום אלישיב שכאילו אמר "צריך לקחת את העט מאלה שחתמו". עשיתי עשר בדיקות עם אנשי בית הרב אלישיב, ולא נודע לי שהיה דבר כזה. זו הסיבה שבגללה אין שום הקלטה של הרב אלישיב אומר משהו כזה. גם לא יכול להיות. לעומת זאת, יש מכתב כתוב וחתום על ידו שאוסר מכירת דירות לערבים. מכתב שחתום לצד גדולי הרבנים החרדים, ובתוכן הרה"ג אהרון יהודה ליב שטינמן, הרה"ג נסים קרליץ שליט"א, הרה"ג חיים קנייבסקי שליט"א ועוד עשרה גדולי דור חרדים אחרים. בינהם חברים בכירים במועצת חכמי התורה של ש"ס.

 

אני גם חושב שכל הסיפור עם הרב עובדיה יוסף הוא לא אמיתי. הרי הוא פסק לפני כחודש שאסור למכור דירות לערבים.

"לא ניתן להם להשתלט פה". מה קרה שהוא שינה את דעתו? לא אתפלא אם יתברר כי רק דובר ש"ס שינה את דעתו. אולי גם הוא הבין לאיפה נושבת הרוח של התקשורת? רבנים לא משנים את דעתם כל כך מהר. זו הלכה. זו תורה. זה דבר ה'. זה גם שכל ישר.

 

מישהו מנסה לגרום לכם לשנות את דעתכם, שתחשבו שהיא לא לגיטימית, שהיועץ המשפטי לממשלה יעשה אתכם עבריינים. אל תיבהלו, הדעה שלכם לגיטמית. אם לא נשמור על המדינה היהודית היחידה שיש לנו, הערבים יממשו את "זכות השיבה" - ואנחנו נחזור לגלות. אסור לוותר. רוב הציבור חושב כמונו, ואם לא נבהל מהספינים הללו - ננצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
חתימות הרבנים
מומלצים