שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  התחת שלנו במים. עמוקים

  היפות והחנונים, הכוכבים הנרגשים של עונת החתונות והמז'יק מבית האח הגדול: ליהוקי הריאליטי התורנים על המסך שלנו הפכו וולגריים ודוחים. ובכל זאת, אריאנה מלמד לא מתפלאת שכבר לא מדיחים מתמודדים מגעילים, אתם הרי מתים על זה

  לפעמים גם מבקר טלוויזיה נאלץ לכבות את המכשיר בגועל. הפעם זה קרה לי בפרק האחרון של "עונת החתונות וצרות אחרות", שם מובלת משפחת חלפון לחופשה כיפית באילת.

   

   

  עוד במטוס הוציאו את המיכלים של החריימה שהביאו מהבית ובלסו במה שנראה כמו תצוגה מכוונת של בהמיות, ומיד כשנחתו, החלו להתגסס, לקלל בכל משפט שני שיצא להם מהפה ולהיכשל בנסיון להוציא מהפה משפט תקני אחד בעברית, שפת אמם. בין לבין, הפגינו היסטריה צווחנית במפגש עם גמלים. אלה, דווקא היו שקטים ומנומסים לאין ערוך מרוכביהם. 


  מודן ולוי, מנחי "עונת החתונות". נורא מצחיק (צילום: ינאי יחיאל)

   

  אני מניחה שצופים רבים למדי חשבו שזה נורא מצחיק. והמחשבה הזאת, נדמה לי, הופכת אט אט להיות התנ"ך של המלהקים לתוכניות אליהן מגיעים בני אדם "מן הישוב". בישוב הזה, מתברר יותר ויותר, גרים בכיף עילגים ובורים, גסי רוח וולגריים וחסרי השכלה בסיסית, וככל שהם מתרבים - גם הכיף מתרבה.

   

  חיים בסרט

  ב"עונת החתונות" מתמחים במטומטמים עם המון יומרה, כמו דנה שפירא שמנפנפת בעושרה המשפחתי ערב נישואיה ורוצה רק "דה בסט", תוך שהיא מקפידה על לשון נמוכה וחד-הברתית במיוחד. מיטל ובחיר ליבה נשלחים לרומא, ובדרך מגלים שאין להם מושג מדוע נסעו לשם, מה יש שם בכלל, מה הם אמורים לראות שם ועד כמה הכל בעצם נורא מאכזב לעומת הציפיות חסרות השחר שהיו לשניהם, לא ברור מדוע.


  אלכס וליטל, "היפה והחנון". יותר עילגות מיפות (צילום: אסף לב)

   

  הם דומים להפליא ליוצאי הדייטים המבויימים למחצה ב"דאבל דייט", הם דומים כמו שתי טיפות מים להגיגיה של עינב בובליל ערב נישואיה, והיא מצדה דומה עד כאב לנפלאות המחשבה של אבי ביטר ב"חי בסרט", והוא שונה רק במראהו, אבל לא בתכנים שהביא אל המסך, מהיפות ב"היפה והחנון", שאם לא שמתם לב - הן הרבה יותר בורות ועילגות מאשר יפות.

   

  מ"יצאת חומוס" ועד "הז'קט של הביוקר"

  ומיום שפשט את "הז'קט של הביוקר" ותהה אם יש לו "מז'יק", ג'קי מהאח הגדול הוא התוספת האחרונה למצעד העילגים -בורים שמהבהב על המסך שלכם, אבל הוא לגמרי לא לבד. שירן ורינת הן בעצם התאומות שלו. בינן לבין נופר, עמיר ויגאל כאחד, קשה היה לשמוע משפט עברי שלם אחד מיום שהפציעו בבית "האח הגדול".


  ג'קי, "האח הגדול". קרוב של אלירז? לפחות באוצר המילים (צילום: ערוץ 2)

   

  קל מאוד וקל מדי היה לשמוע קללות, ניבולי פה, אלימות מילולית וצרחות שלא היו מביישות את מעיין חודידה, אבל הפעם ההפקה לא תדיח איש ביוזמתה. ההפקה יודעת את מה שיודעים גם המלהקים: רוב הצופים מתים על זה.

   

  וגם דיירי "האח הגדול" בוודאי מתים על זה. הבחירה שלהם בג'קי ל"הכי ישראלי שיש" היא בחירה באיש ששפתו משובשת מאוד, אוצר המילים שלו זעיר להדהים, מאגר הדימויים שלו אינפנטילי ומקוריותו מסתכמת ב"התחת שלי במים", שהוא - צריך להודות - קרוב משפחה של "יצאת חומוס", באדיבות חביב הקהל והכוכב הגדול של העונה שעברה, אלירז.

   

  הכי ישראלי שיש הוא גם מי שאינו יודע להתנהג נכון בשום מקום מעבר ל-ד' אמותיו, מי שאינו יודע אנגלית כלל וכועס על עצם הצורך בשימוש בשפה זרה, מי שלא יצא מגבולות הארץ ובכל זאת ברור לו שכאן הכי טוב, ומי שלא שירת בצה"ל בגלל אסטמה, אבל בהחלט מסוגל מבחינה פיזית לשרת בווילה.

   

  יש לנו ארץ נהדרת?

  ברשותכם, אתמקד בעילגות. כשהכותבים של "ארץ נהדרת", לפני מספר עונות, המציאו את דמותו של "אליקו מזליקו משדרות", הם האמינו שהם מקצינים בכוונת-מכוון סוג של טיפוס: איש חף מהשכלה ודעת, דעות או השגים, דמיון או מקוריות.


  ברק והדמויות של "ארץ נהדרת". צחקתם? הם ימשיכו (צילום: ערוץ 2)

   

  הוא נועד להצחיק בשיבושים הלשוניים שלו, והוא עשה זאת (בכיף, כמובן), אבל אנשים אמיתיים עושים זאת בהצלחה גדולה יותר. הפיכתו של יוסי בובליל לאייקון תרבותי של ממש היא הוכחה לכך. העובדה שאלירז הפך לשדר טלוויזיה היא הוכחה נוספת, ואם היינו זקוקים לעוד אחת, קיבלנו את הקריירה הטלוויזיונית של אלין לוי.

   

  כשמלהקים בוחרים בפינצטה את הפרצופים והקולות הבאים שתראו על המסך שלכם, הם יודעים היטב שעילג + בור = רייטינג סביר לפחות,

  והם בוחרים בכוונת-מכוון את מי שיזכו לתשומת הלב שלכם בדיוק בגלל התכונות הללו.

   

  למקרה שתפספסו פניני לשון, יעזרו לכם: בכתוביות שמדגישות את השיבוש הלשוני, בשימושים תכופים בעילגויות בפרומואים, בבועות ב"עונת החתונות", בקריינות צינית במיוחד ב"הבובלילים בדרך לחופה", במבחנים שתוצאתם ידועה מראש ב"היפה והחנון", באתגרים מבישים ב"האח הגדול", שנועדו לחשוף, למשל, את חוסר בקיאותן של התאומות בשירה עברית. תודו שצחקתם. בדיוק כמו שצחקתם כשגיליתם שאלין לא יודעת גיאוגרפיה או היסטוריה, נכון?

   

  גזענות זה הכי, אחי

  ובגלל שצחקתם, המצעד יימשך. כל עונה תשחרר אל המסך בורים גדולים יותר, אנשים עילגים יותר. כבר עכשיו ברור שלעומת ג'קי, יוסי בובליל הוא סוג של אינטלקטואל. בעונה הבאה, יבחרו עבורכם בזהירות את הגיבור שיתגאה בבורות, ובצדק: תראו לאן הגיעו קודמיו. קצת מז'יק, והשמיים הם הגבול, אם רק יזהרו מלעוף על אנשים, כי אז התחת יהיה במים.


  הבובלילים. הרף של המלהקים יורד משנה לשנה (צילום: ביפ)

   

  בשעה שצחקתם, אולי לא שמתם לב לכמה עניינים מטרידים. עילגויות, גסויות, בורות וניבולי פה הם גם הזהב של עורכי התכנים שרצים על המסך.

  לא רק הליהוק נעשה בפינצטה כדי להבטיח את התוצאה הדבילית הבטוחה. העריכה מקצינה, מבליטה ומדגישה את הפנינים הללו, מלוטשות עד דק, יוצרת רושם מצטבר שזה כל מה שיש לאדם המצחיק אתכם להציע.

   

  אבל נפלאות העריכה לא יסבירו את העובדה שרוב העילגים-בורים שגרים בסלון שלכם לזמן מה הם מזרחיים. שנחזור על השמות, או שאין בכך צורך כי כולכם מכירים אותם? למרבה הצער, זו לא קנוניה של המלהקים, אלא עיוות עמוק בהרבה. בטלוויזיה כמו בחיים, גם גזען - זה הכי ישראלי שיש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלין. הפרצוף של הטלוויזיה שלנו
  צילום: יוני טובלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים