שתף קטע נבחר

כך היתה ישראל על הנייר: הושק ארכיון לאדריכלות

ההיסטוריה של המדינה כפי שהיא משתקפת בתוכניותיהם של ראשוני האדריכלים מתועדת בארכיון הראשון מסוגו שהושק השבוע במוזיאון תל אביב ויעמוד לרשות הציבור הרחב

לראשונה בתולדות ישראל, הושק השבוע במוזיאון תל אביב הארכיון הלאומי לאדריכלות ישראלית, בו מתועדת ההיסטוריה של המדינה כפי שהיא משתקפת מתוכניותיהם של ראשוני האדריכלים.

 

מדובר בארכיון ציבורי שיעמוד לרשות הציבור בעוד כשנה, ויכיל אוספים גדולים של האדריכלים שבנו את מדינת ישראל, או שהשפיעו מאוד על התפתחותה ועל חזותה.

 

הארכיון יורכב מאוספים מלאים וגדולים של האדריכלים שבנו את המדינה וינוהל על ידי ד"ר ערן נוימן, ראש בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב. האוסף הראשון שכבר הועבר לארכיון הוא של משפחת שרון, שכולל כ-900 ארגזים מלאים בשרטוטים, סקיצות ועוד.

 

האוסף הראשון שהועבר לידי הארכיון הוא של אריה שרון, מראשוני האדריכלים בישראל שימש כמנהל אגף תכנון ראשון בישראל, בממשלתו של בן גוריון. בין היתר, הוא כנן, בין השאר, את "תוכנית שרון" - תוכנית האב הראשונה של ישראל.

 

נכדו וממשיך דרכו, אדריכל ארד שרון, החליט לתרום את הארכיון המשפחתי לארכיון החדש שהוקם במוזיאון. בתקופה הקרובה אמורים להיקלט בארכיון אוספים רבים מאדריכלים חשובים נוספים.

 

צילום: באדיבות אדריכל ארד שרון, שרון אדריכלים

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אדריכל ארד שרון, שרון אדריכלים
אחד המסמכים שיוצגו בארכיון
צילום: באדיבות אדריכל ארד שרון, שרון אדריכלים
מומלצים