שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דייהו נמחקה - עכשיו אפילו בדרום קוריאה

  קונצרן הרכב האמריקני GM, שמחזיק בבעלות דייהו הקוריאנית, הודיע כי המכוניות שנמכרו עד עתה בדרום קוריאה תחת המותג המקורי, יעברו לשם "שברולט", כפי שכבר נעשה בשאר העולם. סוכנויות הידיעות טוענות כי הסיבה היא תדמית שלילית למותג המקומי

  מותג דייהו, הסוף. ג'נרל מוטורס הודיעה כי תחל לשווק בדרום קוריאה כלי רכב תוצרת דייהו המקומית, אך תחת סמל המותג שברולט. בנוסף יוחלף שם החברה מ-GM-דייהו, ל-GM-קוריאה. בג'נרל מוטורס מסבירים כי הסיבה להחלפת שמות המותגים, נובעת מסקרי שוק שנערכו ואשר הצביעו כי יש נכונות בשוק המקומי לקבל את המותג האמריקני. בסוכנות הידיעות רויטרס מסבירים לעומת זאת, כי הסיבה האמיתית היא כנראה "תדמית שלילית של המותג בעיני הציבור, כתוצאה מפשיטת הרגל של החברה".

   

   

  בישראל שווקו מכוניות דייהו, במיוחד דגמי הלאנוס והרייסר שזכו להצלחה יחסית, על-ידי חברת טלקאר. לאחר רכישת דייהו על-ידי האמריקנים בתחילת שנת 2000, עבר זיכיון הייבוא לידי חברת UMI - יבואנית דגמי שברלוט בארץ בסוף שנת 2002, לאחר מאבק משפטי עם טלקאר. כשנה אחרי כן החלו בחברת UMI בשיווק קו מוצרים תחת השם שברולט, שהיה למעשה דגמי דייהו שעברו רענון, בראשם דגמי השברולט אוויאו והאופטרה.

   

  "אסטרטגיית שמות מותג חשובה זו נועדה לחזק את הקשר שלנו עם השוק הקוריאני", אמר נשיא GM-דייהו לשעבר. שמונה דגמים חדשים יוצגו בדרום קוריאה תחת השם שברולט, בהם האורלנדו והאוויאו. GM דייהו הייתה בעלת תפקיד ראשי בעיצוב, תכנון וייצור של דגמי הקרוז, הספארק והאוויאו, כך אומרים בג'נרל מוטורס. החלפת השמות אמורה להסתיים עד סוף הרבעון הנוכחי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דייהו. הסוף גם בארץ הולדתה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים