שתף קטע נבחר

שר התשתיות: להחרים החברות שבונות את רוואבי

חברות החשמל, מקורות וגופים נוספים הכפופים למשרד התשתיות קיבלו הנחיה לא לעבוד עם חברות שנכנעו לחרם הפלסטיני על תוצרת יהודה ושומרון

נמשך המאבק בחברות הישראליות שיבנו את העיר הפלסטינית רוואבי ושנכנעו לחרם נגד מוצרים מהשטחים. שר התשתיות, עוזי לנדאו, שלח היום (א') סדרת מכתבים לגופים ממשלתיים והנחה אותם לא לעבוד עם החברות שחתמו עם הפלסטינים על הסכמה שלא לשתף פעולה עם חברות הפועלות ביהודה ושומרון.

 

 

לנאו זעם על החברות וקבע שהן לא יזכו לסיוע מגופים שתחת אחריות משרד התשתיות. בין החברות שקיבלו את המכתב, רשות המים, רשות החשמל, חברת החשמל, מקורות, נתיבי הגז הטבעי לישראל (נתג"ז) ותשתיות נפט ואנרגיה (תש"ן). גם מנכ"ל משרד התשתיות קיבל הנחיה האוסרת על הגופים שבאחריותו לעבוד עם החברות שבונות את העיר הפלסטינית.

 

 

לאחרונה קראה ועדת הכלכלה של הכנסת לפעות נגד החברות הישראליות שנכנעו לחרם נגד מוצרים מהשטחים. הוועדה קראה לעצור מיד את התופעה. יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה מהליכוד, אמר: "לפני שהמנופים של החברות יתחילו לבנות את רוואבי, מנופי ועדת הכלכלה יהפכו את המהלך למאוד לא משתלם".

 

במקביל, השיק ועד מתיישבי השומרון את "מלשינון רוואבי". בפרסום באתר האינטרנט שלו, מתחייב הוועד לשלם 500 שקלים לכל מי שימסור שם של חברה שבונה ברוואבי ומחרימה את המוצרים מההתנחלויות. "על מנת לנהל מאבק יעיל וממוקד בחברות שמוכרות את עמם תמורת בצע כסף, עלינו לדעת מול מי אנו עומדים", כתבו בוועד.

 

לדברי המתנחלים, יש חברות "שצריכות להבין שכל יהודי ציוני שמכבד את עצמו לא יעשה איתן יותר עסקים". בוועד קוראים למי שיש בידיו מידע על אחת החברות האלה להעביר אותו באמצעות אתר האינטרנט שלהם. אם המידע יתברר כנכון, יועבר התשלום למוסר המידע. בוועד מתחייבים לשמור על חיסיון "המלשינים".

 

יו"ר ועד מתיישבי שומרון, בני קצובר, אמר כי "בנייתה של העיר הפלסטינית היא האנטיתזה החמורה ביותר לרעיון הציוני. החברות המשתתפות בבניית העיר התחייבו לבגוד באחיהם המתיישבים, ולא לקיים עמם עסקים. מעשים אלו מחייבים אותנו לנקוט את כל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת לחשוף אותן לאור יום ולתת לציבור לומר את דברו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדאו. שלח מכתב
צילום: אסף שילה, ישראל סאן
רוואבי. חברות ישראליות בונות
צילום: AFP
מומלצים